12CHP’li Sipahioğlu, “4 aydır asfaltla yatıp, asfaltla kalkıyoruz. Sizin yoksa projeniz biz sunalım” derken, MHP’li Yücel, “Gökhan çok gençsin, heyecanını anlıyorum” dedi
ALANYA Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantısı dün Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste konuşan Cumhuriyet Halk Partili (CHP  Belediye Meclis Üyesi Gökhan Sipahioğlu, “Sokakta ‘Alanya Belediyesi’nin bir yetkisi yok. Şehrin sadece yüzde 30’luk bölümünün işini yapacak, geri kalanı Büyükşehir yapacak diyorlar. Acaba biz yüzde 30’un meclis üyesi miyiz?
Hizmet noktasında ise Alanya Belediyesi’ni sorumlu tutuyorlar. Büyükşehir ile bir Uzlaşma Komisyonu kuralım, hizmeti de AKP, CHP ve MHP olarak ortak yapalım” dedi.
“ASFALTLA YATIP KALKIYORUZ”
MHP’li Belediye Başkanı Yücel’i de isim vermeden eleştiren CHP’li Sipahioğlu, “Tam 4 aydır asfaltla yatıp, asfaltla kalkıyoruz. Zaten asfalt dökmek tüm belediyelerin asli görevidir. Seçimden önce herkes iki belediyenin de görevini biliyordu. Kimse mağdur pozisyonuna girmesin. Burada parti ayrımı yapmadan tüm hizmeti ortak yapalım. Proje istiyorsanız bizde proje var. Eğer Ankara’ya gidilecekse Ankara’ya gidelim. Hep birlikte olalım. Bu ne bitmezmiş ya. Alanya kamuoyunu asfaltla oyalamayın” dedi.
“BURASI HİZMET ALANI”
CHP’Lİ Sipahioğlu’nun sözlerine yanıt veren AKP’li Meclis Üyesi Mustafa Keşoğlu, “Büyükşehir ve Alanya Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk alanı da belli. Biz vatandaşın derdini dinliyor, Belediye Başkanı’na da zaman zaman bu konuları iletiyoruz. Burası siyaset alanı değil, hizmet üretme alanıdır. Bu nedenle hizmet üretelim” diye yanıt verdi
“SENİ ANLIYORUM GÖKHAN”
SİPAHİOĞLU’NUN eleştirilerine yanıt veren MHP’li Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Burasının Belediye Meclisi olduğunu unutmayalım. Biz Alanya’nın yüzde yüzünün Belediye Başkanı ve meclis üyeleriyiz. Gökhan kardeşimi anlıyorum. Henüz çok genç ve heyecanlı olduğuna inanıyorum. Bizim bir tek Alanyamızın da olduğunu bilmesini isterim” diye konuştu.
“GEREKİRSE MUHALEFET YAPARIZ”
KEŞOĞLU ve Yücel’in Sipahioğlu’na dönük sözleri üzerine CHP Grubu Sözcüsü Erdoğan Toktaş, “Belediye Meclisi, siyaset yeridir. Burası siyaset yeri değil, hizmet yeridir demek yanlış. O zaman neden bize CHP Grubu, AKP’lilere AKP Grubu, MHP’lilere de MHP Grubu diyorsunuz. Bırakın ya, burası bal gibi de siyaset meclisidir. Geçmişte muhalefet partilerin üyelerini konuşturmamak için ‘Burası hizmet alanı, siyaset alanı değil’ demişler. Her parti kendi siyasi anlayışı içinde karar veriyor, oylamada kendi düşüncesini ortaya da koyuyor. Proje isterseniz bizde proje de var. Biz bugüne kadar muhalefet yapmadık ama bundan sonraki süreçte de muhalefet yapmayı da düşünebiliriz” diye yanıt verdi.