DSC_0110Mahmutlar’ın ilk ve tek Bulvarı Menderes Bulvarı esnafların girişimleri ile yeni bir çehreye kavuşacak. İlk iş olarak Büyükşehir Koordinatörü Hüseyin Güney’i toplantıya davet eden esnaflar Caddenin aydınlatması ile işe başladılar.
Mahmutlar Menderes Bulvarı (Belediye Caddesi) esnafları bir araya gelerek Bulvarın gelişmesi ve güzelleşmesi için bir araya geldiler. Esnaflar çalışmaya Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’i Kahvaltılı toplantıya davet ederek Büyükşehir belediyesi olarak bulvar üzerinde ne gibi çalışmalar yapılabilir görüş alışverişinde bulundular. Toplantıya AK Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Ercan Sandal ve Büyükşehir Belediyesi birim amirleri de katıldı.
HANCI, “CADDEMİZ TURİZME YAKIŞIR CADDE OLACAK”
Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve birim amirlerini Hancı Pastanesinde kahvaltıda ağırlayan Cadde esnafı Erdal Hancı, esnaf arkadaşları adına Güney’e bir sunum konuşması yaptı. Hancı, “Menderes Bulvarı Mahmutlar’ın en işlek caddesi halinde. Mahmutlar’a ilk ayak basan bir kişi mutlaka buraya ayak basar. Burada aydınlatmalar yetersiz, peyzajların durumu, süs havuzları ve reklam panoları gibi olumsuz görüntüler var. Biz esnaflar olarak bir şehir merkezinin daha güzel olması için ve sorunları gidermek için bir adım attık. Büyükşehir Belediyesine ait bu bulvarda çalışmalar yapmak istiyoruz bizim sorunlarımız bunlar siz belediye olarak bize nasıl katkı sağlayabilirsiniz ve katkılarınız ne olabilir” dedi.
GÜNEY, “ÇALIŞMALAR HEMEN BAŞLAYACAK”
Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney birim amirleri ile yaptığı görüş alışverişinden sonra esnaflara Büyükşehir Belediyesi olarak yardımlarının olabileceğini müjdeledi.  Güney, “Sorunun bir an önce çözülmesi için gerekli çalışmalar yapılacak. Cadde üzerindeki ağaçların tek tek aydınlatması ile işe başlayacağız. Mahmutların simgesi haline gelen Saat kulesini de aydınlatacağız. Oturma bankları, süs havuzları ve peyzajları ile de çalışmalarımız olacak. Önümüzdeki yıl ise Menderes Bulvarı’na farklı bir düzenleme yapmak için hazırlıklarımız var” dedi.