16265541_10208283898203935_1891965926290183497_nMAHMUTLAR’da bulunan Gökkeçi Mezarlığında hırsızlık olayları yaşanıyor. Mezar sahipleri Mezarlarının üzerine koydukları bazı süs eşyaları ve çiçeklerin hırsızlar tarafından çalındığını iddia ettiler.
Bu Mezar sahiplerinden birisi de Nezih Kaşay. Yaklaşık 6 ay önce eşini kaybeden Nezih Kaşay, “Mezarlıkta hırsızlar var ve Mezar üstüne bıraktığımız eşyaları ve çiçekleri çalıyorlar” dedi. Kaşay, Mahmutlar Post Gazetesi aracılığı ile bir mektup yazarak hırsız veya hırsızlara sitem etti.
KAŞAY’DAN HIRSIZA SİTEM DOLU MEKTUP
“Mezarlıklar yaşamamıza mana katan ve fakat bu yaşamdan göçmüş yakınlarımızın, yaşamımızın en değerli varlıklarının ebedi istirahatgahıdır.  Bizlerde ahirete intikal etmiş bu kişilerin yakınları olarak kişiden kişiye değişen sıklıkla mezarlıkları ziyaret ederiz, dua ederiz, bazen ağlar ve bazen de onlarla konuşur dertleşiriz. Zira onlarla buluşabileceğimiz yer orasıdır. Sevdiklerimizin kabirlerini temiz ve bakımlı tutmaya bu kabirleri onların hoşlanacağını hayal ettiğimiz şekilde dizayn eder, süsler ve öylece muhafaza etmeye çalışırız.
Sevdikleri çiçekleri eker, dualar asar hoşlandıklarından emin olduğumuz hediyeler götürürüz, kabirlerini süsleriz.  Ve tek arzumuz bir dahaki gelişimizde bıraktığımız gibi bulabilmektir buraları. Zira meftalarımızın huzur dolu olduğundan emin olmanın tek yolu budur.
Ey mezarlığımıza dadanan vicdansız hırsız, ey kabirdeki bir çiçeği sökmek ve oradaki bir dekoratif eşyayı almak cüretini gösteren kabirlerimizi çalmak suretiyle yağmalayan Allah’tan korkmaz hırsız… Bu bir değil iki değil sen ne vicdansız bir mahluksun. Merhum ve merhumelerimizi rahat bırak. Allah’ından bul. Kamuoyuna ve yetkililere de duyurulur”.