Minik eller cebe

Ana Sayfa » Haberler » Manşet » Minik eller cebe
Paylaş
Tarih : 08 Mart 2010 - 12:41

 Mahmutlar’da bulunan okullarda temizlik yapan görevliler ücretlerini alamadıkları için iş bırakma noktasına geldiler. Çelik, “Artık biz ödeyemeyiz, paramız yok” dedi. Okul yetkilileri, “Öğrenciden her ay 20 TL alacağız, başka çaresi yok” derken, veliler “Siyasiler sonucuna katlanır” dediler.

Mahmutlar’da bulunan İlköğretim okullarında temizlik krizi yaşanıyor. Yeni Mahalle, 50. Yıl Ahmet Keşoğlu ve Yukarı Mahalle İlköğretim Okulları’ndaki temizlikten sorumlu görevliler maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma durumuna geldiler.

ÖĞRENCİLERDEN AYLIK 20 TL ALINACAK

Okullardaki yetkililerle görüşen Mahmutlar Post Gazetesi, sorunun vahim boyutlarda olduğunu gözler önüne serdi. Okul yetkilileri  “Daha önceki Belediye yönetimi tarafından okullara gönderilen temizlik görevlilerinin maaşını belediye karşılıyordu. Okul Aile Birliği olarak aylık 4-5 bin TL ödeme yapmamız mümkün değil, her öğrenciden aylık 20 TL almak zorundayız, öğrencilerden para almamız bizi üzüyor ama mecburuz” dediler.

ÇELİK, “PARA YOK”

Okul yetkilileri konu ile ilgili çözüm için Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik ile görüşme yaptıklarını “Belediye’nin parası yok” cevabı ile karşılaştıklarını iddia ettiler.

VELİLER, “SONUCUNA KATLANIRLAR”

“Böyle bir olayla karşı karşıya geldikleri için şaşkın olduklarını Çakır döneminde tüm temizlik görevlilerinin paralarını belediye tarafından ödendiğini Halk adamı sloganına inanarak Ali Çelik’e oy verdiklerini” beyan eden öğrenci velileri, “Mahmutlar’da 4-5 bin öğrenci var, bu öğrencilerin seçim zamanında sandık başına gidecek anne ve babaları var. Hesaplarını iyi yapsınlar yoksa sonucuna katlanırlar, belediyede bir sürü müteahhit işçisi var 6 kişilik kontenjanı okullara ayrılamaz mıydı?” dediler.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kestel’de bulunan MYO büyüyor
Kestel’de bulunan MYO büyüyor

Kestel’de bulunan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ALTSO Turizm MYO binasında kat ilavesi inşaatına başlandı. Alanya Ticaret ve Sanayi

Seçim ofisleri açıldı
Seçim ofisleri açıldı

34.975 resmi nüfusu ve 21 bin seçmeni bulunan Mahmutlar’da siyasi partiler seçim ofislerini açtılar. Antalya Bölgesi’nde ilk seçim ofisini

Herkes bir şey istiyor…
Herkes bir şey istiyor…

Mahmutlar’da yaşayan bir vatandaş Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top’a bir dilekçe yazarak bisiklet yolu istedi. Mahmutlar‘da  yaşayan