Mahmutlar’da bulunan okullarda temizlik yapan görevliler ücretlerini alamadıkları için iş bırakma noktasına geldiler. Çelik, “Artık biz ödeyemeyiz, paramız yok” dedi. Okul yetkilileri, “Öğrenciden her ay 20 TL alacağız, başka çaresi yok” derken, veliler “Siyasiler sonucuna katlanır” dediler.
Mahmutlar’da bulunan İlköğretim okullarında temizlik krizi yaşanıyor. Yeni Mahalle, 50. Yıl Ahmet Keşoğlu ve Yukarı Mahalle İlköğretim Okulları’ndaki temizlikten sorumlu görevliler maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma durumuna geldiler.
ÖĞRENCİLERDEN AYLIK 20 TL ALINACAK
Okullardaki yetkililerle görüşen Mahmutlar Post Gazetesi, sorunun vahim boyutlarda olduğunu gözler önüne serdi. Okul yetkilileri  “Daha önceki Belediye yönetimi tarafından okullara gönderilen temizlik görevlilerinin maaşını belediye karşılıyordu. Okul Aile Birliği olarak aylık 4-5 bin TL ödeme yapmamız mümkün değil, her öğrenciden aylık 20 TL almak zorundayız, öğrencilerden para almamız bizi üzüyor ama mecburuz” dediler.
ÇELİK, “PARA YOK”
Okul yetkilileri konu ile ilgili çözüm için Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik ile görüşme yaptıklarını “Belediye’nin parası yok” cevabı ile karşılaştıklarını iddia ettiler.
VELİLER, “SONUCUNA KATLANIRLAR”
“Böyle bir olayla karşı karşıya geldikleri için şaşkın olduklarını Çakır döneminde tüm temizlik görevlilerinin paralarını belediye tarafından ödendiğini Halk adamı sloganına inanarak Ali Çelik’e oy verdiklerini” beyan eden öğrenci velileri, “Mahmutlar’da 4-5 bin öğrenci var, bu öğrencilerin seçim zamanında sandık başına gidecek anne ve babaları var. Hesaplarını iyi yapsınlar yoksa sonucuna katlanırlar, belediyede bir sürü müteahhit işçisi var 6 kişilik kontenjanı okullara ayrılamaz mıydı?” dediler.