MOBESE çalışmaları sürüyor

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » MOBESE çalışmaları sürüyor
Paylaş
Tarih : 29 Temmuz 2013 - 15:19

mobesaMahmutlar Belediyesi tarafından yapımına başlanan MOBESE sisteminin alt yapı çalışmaları devam ediyor. Barbaros Caddesi doğu etabından başlayan alt yapı çalışmaları Selahattin Yaman Caddesi ne kadar ulaştı. Fiber optik kablo ile oluşturulacak olan MOBESE sistemi beldenin 30 yıllık projeksiyonu hesaplanarak projelendirildi. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan vekili Murat Can, MOBESA sisteminin devreye girmesiyle birlikte, birçok hırsızlık olayının da önüne geçileceğini belirtti. Mahmutlar’ın hızlı kentleşmeyle birlikte bir takım asayiş sorunları da yaşadığına dikkat çeken Can,”Sistem tamamlandığında hem kent güvenliğini sağlamış, hem de gecesini gündüzüne katarak beldemizin huzur ve sükûneti için çalışan Jandarmamızın elini güçlendirmiş olacağız. Belediye hizmet binamızda kuracağımız kontrol ve veri depolama merkezi sayesinde, şehrimizin her bölgesini gözlemleyeceğiz. Özellikle yazlıkçı vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın korkulu rüyası haline gelen hırsızlık olaylarına anında müdahale etme şansını yakalayacağız. 2014 Mart ayına kadar Mahmutlar’ın acil sorunlarını çözeceğiz. Vatandaşlarımızın bu konuda hiçbir tereddüdü olmasın” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar