_dsc0784Motoalanya grubu Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi’nde öğrencilere ‘Balık hafızalı olma trafik kurallarını unutma’  projesi kapsamında motosiklet sürüşlerinde, ekipman önemi ve hayatta kalma yolları ile ilgili dersler verip trafik kurallarını anlattı.
Ülkemizde her gün gerçekleşen yüzlerce trafik kazalarında onlarca can kaybı yaşanıyor. Kazaların %90’ı trafik kurallarını hiçe saymak ve dikkatsizlik oluşturuyor. Bunun bilincinde olan ve kısa bir süre önce okuldan yeni mezun olan Deniz Demir’in gerçekleştirmiş olduğu motosiklet kazası sonucu hayatını kaybetmesi yüzünden Motoalanya Grubu Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerine motosiklet sürüşlerinde, ekipman önemi ve hayatta kalma yolları ile ilgili dersler verip trafik kurallarını anlattı. Daha sonra öğrencilere motosiklet hakkında bilgiler veren Motoalanya Grubu üyeleri öğrencilerle birlikte okul sahası içinde motosikletle tur attı. Motoalanya Grubu içerisinde Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Önder Şahin, Mahmutlar’da bulunan First Optik Sahibi Serkan Öner ve Hello Alanya Dergisi Sahibi Tarık Olcan’da yer aldı.
KASK HEDİYE EDİLDİ
Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Gaye Göksü’ya Motoalanya tarafından kazalardan daha iyi korunması için kask hediye edilerek motosiklete binerken kask takılacağı sözü alındı.