_dsc1135Alanya Belediye Başkanı Yücel Mahmutlar şantiyesinde doğu bölgesi muhtarları ile birlikte sabah kahvaltısında buluştu. Muhtarlarla tek tek istişare eden Yücel Muhtarların Alanya belediyesinden aldıkları hizmetlerden memnun olduklarını kendilerinden duyunca “Biz çalışmaya geldik amacımız halkın en iyi hizmet almasıdır” dedi. Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, Yücel’e dosya sunarak isteklerde bulundu.
Alanya Belediyesi Doğu bölgesi Mahmutlar şantiyesinin hizmet verdiği Mahalle Muhtarları ile bir araya gelen Başkan Yücel ekibi ile birlikte Muhtarların sorun ve isteklerine cevap verdi. Toplantıya Alanya Belediyesi zabıtadan sorumlu belediye başkan yardımcısı meclis üyesi Mehmet Kula Mahmutlar’lı Alanya Belediyesi meclis üyeleri Hasan Basar ve Garip Kodal’da katıldı.
TOP “OKUL VE SPOR KOMPLEKSİ İSTİYORUZ”
Bugüne kadar Mahmutlar’a yapılan hizmetler için Alanya Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür eden Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, Yücel’den Mahmutlar için taleplerini dile getirdi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e bir dosya sunan Muhtar Ahmet Top, “Mahmutlar’da 7 okulda 5000 öğrenci bulunuyor fakat öğrencilerimizin ve gençliğin çok amaçlı kullanabileceği sportif ve kültürel amaçlı kapalı spor salonumuz yok. 100 m2 üzerine projelendirilmiş dilekçemi belediyenin İmar Müdürü Murat Satı’ya verdim ama hala ses yok. Mahmutlar İlköğretim Okulu Bahçesine 16 dönüm acil bir kapalı spor salonu ve 26 derslikli okul istiyoruz” dedi. Muhtar Ahmet Top, şöyle devam etti. “Mahmutlar’daki umumi WC’lerde hijyenlik yok pislik içinde ve aydınlatmaları yetersiz.  Mahmutlar’daki umumi WC’lerin tamamı 5 yıldızlı otellerin WC’leri kapasitesine getirilmeli. Sahilimizde yaşam alanları oluşturulmalı halkımız deniz manzaralı alanlarda çay ve kahvelerini yudumlayabilmelidir. Sahillerimizde umumi WC’ ve duşlar bulunması ve alt geçitlerin rutin temizliği ve aydınlatmaları kontrol edilmelidir. Mahmutlar’da asfalt olmayan yollarımız var bunların asfaltlanmasını istiyoruz. Mahmutlarspor kendi halinde,  futbol ve benzeri spor sahalarımız yok. Sarımut Yaylasında bulunan İndirici Elektrik Trafosundan Kozarası, Sülüklü, Keşbeleni yaylalarına elektrik verilmelidir. Bu yaylaların enerjisi Konya Muzvadı’dan gelen hat devre dışı bırakılıp Sarımut indirici trafosunda verilmelidir. Mahmutlar Şehir Merkezinde bulunan 33 dönümlük Naula Antik Kenti temizliği yapılmalı ve aydınlatılmalıdır. D-400 Karayoluna trafik lambaları takılmalı ayrıca mobese kameraları ve Cebel-i Reis dağındaki yamaç paraşütü alanı açılmalı hizmete girmelidir” dedi.
YÜCEL 2017 MÜJDESİ VERDİ
Muhtar Ahmet Top’un isteklerine yanıt veren Yücel “2017 yatırım programına Mahmutlardaki tüm sorunları ele aldık. 24 yıldır çözülemeyen 3. Bölge Ocak 2017 itibari ile 18 yapılarak çözüme ulaştıracağız. Bu bölge içine giren kul isteğinizi de Milli Eğitim ile birlikte çözeceğiz. 30-40 spor kompleksi içerisine çok kapsamlı ve kapasiteli modern bir düğün salonu inşa edeceğiz. Atatürk Caddesi ocak ayı ile birlikte kaldırımlı ve sıcak asfalt ihalesine çıkacak. Mobesa kameraları Mahmutlarda gerekli yerlerde yerini alacak. Sahillere WC ve duş yerleri, alt geçitler rutin olarak temizlenecek ve aydınlatmaları kontrol edilecek. D-400 karayolu sahil kaldırımlardaki uygun yerlere birkaç adet büfe konacak. Yapılamayan yolların tamamı sıcak asfaltla kaplanacak”dedi. Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ın isteği olan eski sanayii çarşısının olduğu yerin otopark olduğunu söyleyen Yücel buraya WC ve oturma alanları yapılacağınıda beyan etti.