ahmetMahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, bölgesindeki kumsalın atıklarla dolu olduğunu söyledi.
Muhtar Ahmet Top, “Mahmutlar-Kargıcak sahili naylon poşetlerle dolu durumda. Atlanta Otel altındaki koy pislik içinde. Yine Seki, Adataşı Koyu pislik içinde. Burada duş ve çöp kutuları, tuvalet yok. Adataşı, Atlanta Otel altı, Kargıcak-Mahmutlar kumsalı Allah’a emanet. Ne bir çöp kutusu, ne bir duş, ne bir seyyar tuvalet var.  Plajlar taşlık içinde. Halkımız, misafirlerimiz ve turistler ne yazık ki bu plajlarda denize giriyor. Kumsalda güneşleniyor. Bir Alanyalı olarak bu manzaralardan utanıyorum. 100 kişiyle her gün Alanya kumsallarının rutin temizliği yapılmalı, kumu düzeltilmeli.  Dünyanın cenneti Alanya’da maalesef denize, kumsallara gereken ilgi gösterilmiyor. Sahilde gerekli temizlik yapılmıyor” dedi.
‘VİDANJÖRLER FOSEPTİK BOŞALTIYOR’
Altgeçitlerde de hijyenik bir ortam olmadığını belirten Top, “Drita Otel’ yanındaki bir akaryakıt istasyonu arkasındaki yolun önünde kanalizasyon geçidindeki bacaya vidanjörler tarafından foseptik suları boşaltılıyor. Buradan yayılan koku çevre halkını,  oteldeki turistleri ve trafiktekileri rahatsız ediyor. Belediyeler ve sivil vidanjörlerle bu sorunlar acil giderilmeli” diye konuştu.
 ‘PROJELERE NE OLDU?’
Mahmutlar’ın 6 kilometrelik sahilindeki 7 noktaya engelli tuvaletlerinin yapılacağını ancak hala başlanmadığını ifade eden Top, “Alanya Belediyesi proje hazırlamıştı. Yaz bitti ama hala bu tuvalet, duşlar yapılmadı. Allah’a emanet, boşluktayız.  Şahsım için hiçbir şey istemiyorum. Halkım, misafirlerimiz ve  turistlerimiz için denizimiz, kumsalımız, duşu, tuvaletleri ve altgeçitleriyle  örnek olmalı. Miami, İbiza, Didim, Bodrum ve Marmaris’ten neyimiz eksik? Fazlamız var ama bakımsız ve sahipsiziz” ifadelerini kullandı.