muhtarahBelediyelere ve bazı kurum kuruluşlara yıllardır sürekli aynı istek ve yatırım dosyalarını veren Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top, ‘tınlanmıyor mu?’ sorusunu halkımıza sorduk.

Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top yıllarca her toplantı ve platformda hep aynı Mahmutlar’ın sorunlarını içeren bir dosyayı ilgili yöneticilere veriyor ama bir türlü bu istekler yerine getirilmiyor. Bu da gösteriyor ki 35 bin resmi nüfuslu ayrıca resmi olmayan nüfusu ile birlikte 50-60 bin kişinin yaşadığı Mahmutlar’ın sorunlarını dile getiren Muhtarın istekleri niçin yerine getirilmiyor? Yoksa Muhtarımız etkisiz mi? Muhtar Ahmet Top tınlanmıyor mu? sorusu kamuoyunda yankılanmaya başladı.
TOP’UN KURUMLARLA İLİŞKİSİ BOZUK MU?
Muhtar Ahmet Top, en son Muhtarlar toplantısında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e bir dosya sundu. Bu dosyanın aynısını yaklaşık bir yıl önce Mahmutlar Belediyesi Fen işlerindeki Muhtarlar toplantısında da sunmuştu. Bu dosyaları Antalya Büyükşehir Belediyesine, bazı kamu kurum ve kuruluşlara sunduğu basın aracılığı ile halkımıza duyuruldu. Şimdi soruyoruz; Muhtar Ahmet Top’un bu istekleri çözülemez ölçekte mi? yoksa Muhtar Ahmet Top’un kurum ve kuruluşlarla ilişkisi bozuk mu? Muhtar Ahmet Top, bu kurum ve kuruluşlar tarafından tınlanmıyor mu?
HEP AYNI İSTEKLER
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e sunduğu dosyanın içeriği yıllardır aynı olan Top,“Mahmutlar’a ilk, orta okul ve lise yapılmalı. Çok amaçlı bir okul ve 500 öğrencinin kullanabileceği kapalı spor salonu istiyoruz. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde (ALKÜ) eğitim gören ve Mahmutlar’da ikamet eden öğrenciler için üniversiteye giden otobüs seferleri arttırılmalı. Mahmutlar Yukarı Mahalle, Sarıhasanlı, Azura Park, Sinanpaşa, Tepe ve Kuşbeleni gibi sokaklara şehir merkezine ulaşım için belediye otobüsü seferleri konulmalı. Şahinler Caddesi yanındaki ara sokaklar ile imam hatip okulu sokağına ve Yanıklar Sokağı’na acilen asfalt yapılmalı. Keşbeleni Yaylası’nı birleştiren yolda bir buçuk kilometrelik asfalt yapılmalı. Orkide Sitesi yanında bulunan ve imarda park olarak ayrılan yer park yapılmalı. Atatürk Caddesi’ne dolmuş durakları konulmalı. Naula Antik Kenti turizme açılmalı ve etrafında imar bulunan yollar elden geçirilmeli. Denize dik uzanan 7 caddemiz var. Bu caddelerin olduğu bölgeye kadın, erkek ve engelli olmak üzere 21 adet tuvalet, 21 adet duş ve 21 adet çeşme yapılmalı. Mahallemizdeki 18 altgeçit ışıklandırmalı ve temizliği yapılmalı. Deniz ve sahil temizliği için deniz, kumsal ve kum temizleme araçları alınmalı, temizlik rutin olarak yapılmalı.”
MUHTAR NE YAPMALI NE YAPMAMALI?
Mahmutlar Post Gazetesi olarak Mahmutlar halkı ile bir söyleyişi gerçekleştirdik. ‘Muhtar bu hizmetler ile ilgili kuruluşlara hizmetleri ve yatırımları yaptıra bilmek için ne yapmalı?’ sorumuza bir çok vatandaş ne yapmamalı diye cevap verdi.
Vatandaşlar, “Muhtarımız bu hizmetleri yaptıra bilmesi için halkımızla birlikte sivil toplum kuruluşları oluşturmalı. Toplantılar yaparak isteklerle ilgili açıklamalar yapılmalı ve bu toplantılara ilgili mercilerden yöneticiler davet edilmeli. Sosyal medyadan sürekli manasız ve alakasız yayınlar yaparak Muhtarlık müessesini zayıflaştırmamalı. Giyim, kuşam, davranış biçimlerine dikkat edilmeli. Kurum ve Kuruluşlara gidildiği zaman azalarla birlikte giderek daha etkili girişim yapılmalı. Mahmutlar’da bulunan Dernek, Kurum ve Kuruluşların başkanları ile birlikte hareket edilmeli. Kavgacı tutum yerine daha akılcı ayağı yere basan davranışlar sergilenmeli. Muhtar çok oy alarak seçilmiş olabilir. Mahmutlar bir ilçe büyüklüğünde bir mahalle bu büyüklükteki bir mahalleninde yaptırım gücü büyük olmalı. Muhtar sürekli olarak Belediyeyi kötülerse, Muhtarlık ofisi yaptırdı diye çok bir hizmeti olmayan Büyükşehir Belediyesi elemanı gibi davranırsa elbette aynı dosyayı defalarca verir ve Mahmutlar’a hizmet gelmez. Olan Mahmutlarımıza olur, bu kör dövüş sürer gider” dediler.