feryatMahmutlar Mahallesi muhtarı Ahmet Top sosyal paylaşım sitesinden Büyükşehir Belediyesi’nden başladı, MODER’den çıktı.
Halkı sorumluluğa ve duyarlılığa davet eden Muhtar Ahmet Top, “Denize giriyorum her taraf pet, cam, şişe, meyve kabukları, kömür, mısır, karpuz kabuğu, naylon poşetler.  Yaylaya gidiyorum çeşme başları, yolun kenarları, yine aynı. Üstüne üstlük birde çocuk bezi. Yine otobüs garajlarının yanları çöpler. Caddelerde çöpler taşmış, altgeçitlerde hala pis sular ve insan dışkıları. Kumsalı ise pislik götürüyor. Dolmuşlarda mazot fazla yanmasın diye klimalar çalışmıyor, argo küfürlü sözcükler ter, ayak kokuları 25 kişilik araçlarda 50-60 kişi.  Yine Mahmutlar’da, Tosmur’da, Konaklı’da arıtma kokuları. Her taraf sinek kaynıyor. Sanayi’deki esnaflarımız tozun içinde. Sarıhasanlı Caddesi, Yaylalı tozun içinde, Vatan caddesinde,  Mehmet Çakır Caddesinde 3. katlara su çıkmıyor. Yollar sulanmıyor, 8 arazöz vardı, şimdi 6’sını büyükşehir almış, 2 arazöz nereye yetişecek. Vatandaşın foseptiği taşıyor vidanjör isteniyor 2 gün sonra vidanjör geliyor, lağımdan foseptik yola akıyor, turist yoldaki foseptiğin fotoğrafını çekiyor. Turist kumsalda içtiği sigara izmaretini otelin çöpüne götürüyor.
Lütfen herşeyi de Belediye’den beklemeyelim, geçtiğimiz günlerde 80 mahkum tüm kumsalı temizledi, ama bakın gidin hiç temizlenmemiş gibi. Umumi tuvaletlere girilmiyor, hijyenlik sıfır. Bu tuvaletlerin acil ihaleye verilip, 5 yıldız otel tuvaleti gibi her saat rutin kontrolleri denetlenmeli. Herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum. Bizim insanlarımızın yüzde doksanı müslüman. İmanın yarısı temizliktir, aslan yattığı yerden belli olur deyip kendimizi kandırırız ama bu söylemleri hiç yerine getirmeyiz. Lütfen duyarlı olalım herşeyimiz turizm. Şuan sos veriyoruz. Turist yalnız denizimize, güneşimize geliyor onun için temizlik, güvenlik çok önemli. Hepimize görev düşüyor başta bizi yönetenlere bu, ALTİD ALTİC ALKOD MODER uyuyor, uyanın artık, bu mu turizm, bu mu belediyecilik, bu mu hizmet, bu mu büyükşehirin hizmeti?” diye yöneticileri bir kez daha uyardı.