efkan-ala-dan-one-minute-cikisi_mMahmutlar’dan 50 Belediye personelini Antalya Valiliği havuzuna gönderen yasa, İçişleri Bakanlığı tarafından red ediliyor. Havuzda bekleyen personele ‘Norm kadro’ müjdesi İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan geldi.
6360 sayılı Kanun kapsamında aralarında Antalya Büyükşehirinde bulunduğu 30 Büyükşehir Belediyesi’ne devrolan İl Özel İdarelerindeki personellerin sorununun çözülmesine yönelik müjdeli haber İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan geldi.
Bilindiği gibi kapatılan İl Özel İdarelerindeki personelin Valilik bünyesinde kurulan havuzlarda bekletilmesi büyük sıkıntıları da beraberinde getirmişti. Bem-Bir-Sen bu kapsamda yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç almaya başladı. Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay Ramazan  Bayramı arifesinde görüştüğü İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan havuzda bekleyen personelin mağduriyetinin giderileceği sözünü aldı.
Yapılan görüşmede, valiliklerde oluşturulan ve Devlet Personel Başkanlığı’na gönderilen listelerin tekrar incelenmek üzere valiliklere gönderileceğini belirten İçişleri Bakanı Efkan Ala“havuza” gönderilen personel için “norm kadrosu” müsait olan belediyelere bu personelin iade edilmesi talimatını verdi.
Genel Başkanı Mürsel Turbay, mağduriyetlerin giderilecek olmasından dolayı sevindiklerini belirterek, çalışanlar adına Bakan Ala’ya teşekkür etti. Mahmutlardaki havuza gönderilen personel ve aileleri bu haberi duyar duymaz büyük bir sevince boğuldular.