DSC_1474Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk kez bu yıl düzenlenen “Liseler Arası Diyalektik Münazara” Yarışmasında Alanya’nın köklü okullarından, Alanya Lisesi’nin Birinci Gelmesi, tüm Alanya’yı sevince boğdu.
Geçtiğimiz günlerde Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, toplamda 40 lisenin katılımıyla gerçekleşen “Alanya Liseler Arası Diyalektik Münazara” yarışmasında Alanya Lisesi münazara ekibi sırasıyla, 1. Tur, 2. Tur ve çeyrek final dahil olmak üzere tüm rakiplerini eleyerek, yarı finale ulaştı.
Yarı finale yükselen Doğa Koleji münazara takımı ile karşı karşıya gelen Alanya Lisesi münazara takımı, Doğa Kolejini’de yenerek büyük finale ulaştı.
KAYMAKAM HARPUTLU DA KATILDI
20.01.2017 tarihinde AKM’de, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’in de bulunduğu protokol üyelerinin ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen büyük finalde ise Alanya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile karşı karşıya gelen Alanya Lisesi münazara takımı, sosyal medyanın zararlarını savunurken, Alanya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin münazara takımı, sosyal medyanın yararlarını savundu. Zorlu mücadelenin ardından Alanya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini 3 puan farkla yenen Alanya Lisesi münazara takımı Birinci oldu.
İBRAHİM AYDOĞAN-TUĞBA ÖZDEMİR-YUNUS DOĞAN FARKI
Konu ile ilgili Gazetemize açıklamalarda bulunan Alanya Lisesi Edebiyat Öğretmeni Bülent Öztürk; “Münazara ekibimiz; Tuğba Özdemir, Yunus Doğan ve İbrahim Aydoğan olmak üzere 3 asil, Ceyda Karcı, Hatice İdikurt, Haktan Teker, Kaan Şirin ve Elif Aslan’ dan oluşan 5 yedek üyesi ile, Alanya Lisesi Edebiyat Öğretmenlerinden İkbal Eryılmaz ve Bülent Öztürk’ten oluşan danışman öğretmenleri ile toplam 10 kişiden oluşuyordu. Münazara ekibimiz ile geceli gündüzlü 10 günlük yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. 5 günlük yarışma sürecinde ise akşam saat 11’lere kadar  okul kütüphanesinde çalıştık, gerçekten büyük emekler vererek geldiğimiz büyük finalde ise, asil üyelerimizden, Tuğba Özdemir, İbrahim Aydoğan ve Yunus Doğan’ın başarılı savunmaları sonucunda, Alanya’da ilk kez düzenlenen münazara yarışmasında okulumuz Alanya Lisesi birinci olmuştur. Çalışmalarımızda emeği geçen ve maddi manevi desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum.” Dedi. Biz de Mahmutlar Post Gazetesi Olarak, Alanya Lisesi Münazara Ekibi ve Danışman Öğretmenlerini gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.