Her yıl 21 Mart günü baharın müjdecisi olarak kabul edilen “Nevruz” Kargıcak Belediyesi ve Kargıcak İlköğretim Okulu organizasyonu ile coşkulu bir şekilde kutlandı. İnsanlar “Nevruz’da”  umudun, birliğin, bolluğun, coşkunun ve kardeşliğin pekiştiği bir gün olarak kutlandı. Kargıcak beldesinin tilki beleninde kutlama Nevruzunda ateş üzerinden atlandı, folklor gösterileri düzenlendi ve örste demir dövüldü. Kargıcak beldesi tarafından davetlilere yemek ikram edildi.
ÇAVUŞOĞLU VE YILDIZ BİRLİKTE AĞAÇ DİKTİ
AKPM Başkanı Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız ile birlikte Nevruz kutlamaları etkinliği çerçevesinde “Alanya Dünya Ormanı “ fidan dikim töreninde beraber fidan diktiler. Çavuşoğlu yapmış olduğu konuşmada “Nevruz” yakın bir zamana kadar bir etnik gruba aitmiş gibi algılandığına dikkat çekti ve dünyanın pek çok yerinde Nevruzun kutlandığına dikkat çekti. Ülkemizde kutlamaların yapılması ne kadar demokratikleştiğimizi gösteriyor. Aynı Türkiye benden 50 yıl önce başbakanını asıyordu. Aynı Türkiye 30 önce aydınların kitaplarını topluyor, yakıyordu. Türkiye’de birçok insana darbeler sonucunda işkenceler yapıyordu” dedi.
ASİLTÜRK, “NEVRUZ BAHARIN BAŞLANGICI”
Nevruz kutlamalarının açılış konuşmasını yapan Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk, “Nevruz yeni bir senenin ve baharın başlangıcıdır. Bu güzel günde bu bayram hep birlikte kutladığımız için onur duydum” dedi. Nevruz bayramı kutlamalarına Mahmutlar Vaizi, Alanya Müftü yardımcısı ve Mahmutlar Post Köşe Yazarı Nazif Fethi Yalçınkaya  yapmış olduğu dualarla başladı.