DSC_0079Mahmutlar Yeni Mahalle’de bulunan Kumru Sokak’taki logar çukurundaki demir süzgeç nihayet yapıldı. Mahmutlar Post Gazetesi olarak okuyucuların ihbarı üzerine iki defa haber yapmamıza rağmen yapılan logor kapağı, bir tehlikeli kaza’nında önüne geçmiş oldu.
Mahmutlar Post Gazetesi’nin iki defa haber yaptığı, Belediye Fen İşleri yetkililerinin ilgi göstermediği tehlikeli logor nihayet yapıldı. Belediye yetkililerine teşekkür eden Mahmutlar Post Gazetesi okuyucuları, “Belediye Fen İşleri yetkili müdürleri bu gibi hassasiyeti olan konulara daha fazla ivedilik göstererek, aniden yapmalıdır. Bu konular insan hayatını tehlikeye atan işlerdir. Geçte olsa yapılan bu çukurda bir insan hayatını kaybetmeden yaralı olarak kurtuldu. Belediye yetkililerinden bu gibi konulara daha fazla hassasiyet göstermesini istiyoruz ve ilgilendikleri için teşekkür ediyoruz” dediler.
HABERİ ŞÖYLE VERMİŞTİK
Mahmutlar Yeni Mahalle’de bulunan Kumru Sokaktaki logor çukurundaki demir süzgeç kazaya davetiye çıkarıyor, yetkililer 7 aydır ilgilenmiyor. Burada yaşanan bir motor kazasında bir genç motoru ile çukura düşerek ağır yaralandı. ‘Burasının yapılması için illaki ölümlü bir kaza mı olması gerekir?’ diyen vatandaşlar, “Yolun içindeki bu tehlikeli çukurda bir kaç defa yaralamalı kaza olmasına rağmen hiç bir önlem alınmadı. Bu haber Mahmutlar Post Gazetesi’nde yayımlanmasına rağmen yetkililer yine önlem almadı. Mahmutlar’daki Belediye Meclis üyeleri Hasan Basar ve Garip Kodal’a ve Alanya Belediyesi’nin Mahmutlar’dan sorumlu Fen İşleri Müdürü Yusuf Akın’a soruyoruz, illaki burada bir kaç kişinin can vererek ölmesi mi gerek? Bu kadar basit bir sorunu çözemeyecek kadar aciz durumda mısınız? Eğer burası en yakın zamanda yapılmazsa tüm basını buraya toplar, burada ‘beceriksizler’ diye pankart asarız” dediler.
Yaklaşık bir ay önce okuyucuların uyarısı ile Mahmutlar Post Gazetesi’nin dile getirdiği,  ‘Bubi tuzağı’ isimli habere yetkililer sağır ve kör kalmaya devam ediyor.  Özellikle de motor sürücülerini zor duruma sokan ve her gün binlerce aracın üstünden geçtiği logar çukuru tehlike saçmaya devam ederken, vatandaşlar yetkililerden acilen bir çözüm bekliyor.  Yaklaşık bir ay önce bir motosikletin tekerinin çukura girmesi sonucu takla attığı ve motosiklet sürücüsünün kazadan ağır yaralı olarak kurtulduğu Mahmutlar halkı tarafından biliniyor.