IMG_3031Alanya‘da  Yabancılar Meclisi tarafından geleneksel hale getirilen “Noel Pazarı”nın beşincisi 14 Aralık’ta açılıyor. Etkinliğe Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) de destek veriyor.
Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi tarafından düzenlenen Noel Pazarı’na, Alanya’da faaliyet gösteren yabancı gruplar, İrlandalılar, İngilizler,Norveç Kültür Evi, Alman Kilise Derneği, İsveçFinlandiyaDanimarkaPolonya, Hür-Türk, Alman ve Rus dernekleri katılarak milli kültürlerini anlatan yiyecek, içecek ve eşyalar sergileyecekler aynı zamanda satış da yapacaklar. Pazardan elde edilen gelir, Yabancılar Meclisi’nin koordinasyonunda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, hayır amaçlı kullanılacak.
Türkiye ve Polonya diplomatik ilişkilerinin 600’üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında Alanya’ya gelecek 14 kişilik “Trzcina” isimli tiyatro gurubu da Alanya halkı için özel bir gösteri sunacak. San Remo, Roma ve Rimini’deki uluslararası festivallerde birincilik ödülü ve Grand Prix ödülü alan grubun “Poza Czasem” isimli gösteriyi sergileyecekleri belirtildi.