emre-nin-organlari-hayat-verecek-6384603_oMahmutlar’da meydana gelen trafik kazasının ardından tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 23 yaşındaki Emre A.’nın bağışlanan organları, Antalya ve Ankara’daki 5 hastaya hayat verdi. Mahmutlar da15 gün önce motosikletiyle giden Emre A.’bir araç ile çarpıştı ve Kaskı bulunmayan Emre A., başından ağır yaralandı. Ambulansla Başkent Üniversitesi Alanya Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alınan Emre A.’nın Sürücü belgesinde organ bağışı imzası bulundu ve Emre A.,nın ailesinin de onay vermesi üzerine organlarının alınması için ameliyata alındı. Emre A.’dan alınan pankreas ve 2 böbrek Antalya Medical Park Hastanesi’ne, kalbi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne, karaciğer ise Ankara’daki bir hastaya nakledilmek üzere gönderildi. Emre A.’nın cenazesi işlemlerin ardından Alanya’da toprağa verildi.Emrenin bağışladığı organlarla 5 hasta hayat buldu.
EMRENİN KALBİ AKINA CAN OLDU
Gazipaşalı 24 yaşındaki Akın Yıldırım,Mahmutlarda trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki Emre A.’nın bağışlanan kalbiyle yaşama tutundu.
Gazipaşa İlçesi’nde çiftçilik yapan Akın Yıldırım’a, yaklaşık 8 ay önce göğüs sancısı ve nefes darlığı şikayetiyle gittiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde kalp yetmezliği teşhisi konuldu. Akın Yıldırım, ilk tetkik ve tedavilerinin ardından Sağlık Bakanlığı Kalp Bekleme Sırası’na girdi. Mahmutlarda  meydana gelen trafik kazasının ardından hastanede beyin ölümü gerçekleşen Emre A.’nın ailesinin bağışladığı kalbi, pazar günü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde Prof.Dr. Ömer Bayezid ve ekibi tarafından yapılan başarılı operasyonla Akın Yıldırım’a nakledildi.
HER GÜN DUA ETTİM
4 ay önce kalp bekleme sırasına kayıt yaptırdığını aktaran Yıldırım, “Her gün Allah’a dua ettim. Çünkü hayatta kalabilmemin tek yolunun kalp nakli olduğunu biliyordum. Cumartesi günü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli koordinatörlerinin haber vermesi üzerine hastaneye gelerek işlemlerimi yaptırdım. Saat 04.00′de ameliyata alındım. Ameliyatım 6 saat sürmüş. Kendimi çok iyi hissediyorum. Emre’nin kalbi ve diğer organları 5 kişiye hayat verdi. Bağış kararını onaylayan ailesine binlerce defa teşekkür ediyorum ve sabır diliyorum. Emre’ye de rahmet diliyorum” diye konuştu.