Ordu onayına son

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Ordu onayına son
Paylaş
Tarih : 19 Aralık 2017 - 11:36

15032130_1146147122130358_4760488045413116409_nAlanya’ya Şahin’den gayrimenkul müjdesi. Yabancıya satışı yapılan gayrimenkullerde artık ordu onayı aranmayacak. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yabancıya mülk satışında ordu izninin kaldırıldığını açıkladı. Büyük sevinç yaşayan sektör temsilcileri “Güven ortamı sağlanacak, müşteri memnuniyeti artacak ve dolandırıcılık bitecek” dediler
ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, yıllardır mücadelesini verdikleri yabancıya yönelik satışlarda bürokratik engellerin kaldırılmasına yönündeki çalışmalarda önemli bir aşama kaydedildiğini söyledi. Şahin, Alanya’nın “Güvenlik Bölgelerinin Tespiti Hakkındaki 2017/7 Sayılı Genelge” ile 2565 sayılı kanun kapsamında sorgulama yapılmayacak şehirler arasına alındığını müjdeledi. Şahin bu genelge ile Alanya sınırları içerisinde askeri yasak bölge bulunmadığının yasayla belirlendiğini ve artık hiçbir satışta Ege Ordu Komutanlığı’nın iznine gerek kalmadığını sözlerine ekledi. Bu konuda göreve geldikleri günden bu yana girişimlerde bulunarak ilgili makamları bilgilendirdiklerini hatırlatan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Alınan netice memnuniyet vericidir. Yıllardır verdiğimiz mücadelede mutlu sona ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Daha önce başvuruların parsel bazına inmesine vesile olmuştuk. Şimdi tamamen bu prosedür ortadan kaldırıldı. Artık yabancı uyruklular da Türk vatandaşları gibi mülk sahibi olabilecek. Karar Alanya’mızın emlak ve inşaat sektörüne hayırlı olsun. Bize bu konuda desteklerini esirgemeyen başta Alanya’mızın ve ülkemizin gururu Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere emeği geçen tüm siyasilere ve bürokratlara şükranlarımı sunarım” dedi.

‘SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇILDI’

Şahin, “2013 Haziran ayından bu yana işadamlarımızın sesi olmaya gayret gösterdik. Söz verdiğimiz tüm projeleri gerçekleştirdik. Alanya’mızın 3 ana sektörü olan turizm, tarım ve inşaat-emlak alanlarında projeler ürettik, hayata geçirdik sorunların çözümü için çalıştık. Çoğunlukla girişimlerimizden netice almayı başardık. Bugün de bir girişimimizden daha netice aldık. Emlakçıların yıllardır yaşadığı ve yabancılara yönelik gayri menkul satışlarında gerekli olan askeri izin belgesi şartı bu genelge ile kaldırılmış oldu. Yabancı uyruklu vatandaşlara satış yapılırken alınan özel güvenlik izninin emlak ve inşaatçılar açısından büyük sorundu” diyen Şahin, “Genel Kurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Daire Başkanlığı tarafından imzalanan mutabakat kapsamındaki tespit çalışmaları çerçevesinde Genel Kurmay Başkanlığı’nın belirtmiş olduğu illerde yabancı uyruklu vatandaşların taşınmaz edinmelerine ilişkin işlemlerin askeri makamlara sorulmaksızın gerçekleştirilmesinin önü açıldı” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar