Örümcek adam yakalandı

Ana Sayfa » Haberler » Asayiş » Örümcek adam yakalandı
Paylaş
Tarih : 30 Mart 2010 - 2:51

Polisin 40 ayrı hırsızlık suçundan sabıkalı cezaevi firarisini yakalaması, filmlerini aratmadı. Facebook’tan elektronik posta adresine ulaşan polis, ‘Yasemin’ rumuzuyla Msn’den hırsızla aşk muhabbeti yaptı.

Alanya’da 40 ayrı hırsızlık suçundan sabıkalı Ömer Kaşık (25) isimli hırsız, Antalya Yarı Açık Cezaevi’nden 2 ay önce firar etti. Hırsız, cezaevinden firar ettikten sonra Alanya merkezde ve Mahmutlar beldesinde girdiği iki evden dizüstü bilgisayar, altın ve araba çaldı. Hırsız, parmak izi bıraktığı için polis ve jandarmayı harekete geçirdi. Alanya’da detaylı araştırma yapan Asayiş Büro Amirliği ekipleri, hırsız Ömer Kaşık’ın sosyal paylaşım sitesi ‘Facebook’ adresini buldu. Facebook’taki adresten hırsızın elektronik posta bilgisini ele geçiren polis, ‘Yasemin’ isminde yeni bir adres oluşturup hırsızı MSN’ye ekledi. ‘Yasemin’ ismini MSN’sine kabul eden hırsız muhabbete başladı. Yasemin’le aşk muhabbeti yapan hırsız, fotoğraf gönderdi. Fotoğrafların çekildiği yeri inceleyen polis Cumhuriyet Mahallesi’nde bir sokak olduğunu tespit etti. Polis, Yasemin rumuzuyla hırsızla muhabbet ederken bir taraftan da savcılıktan arama izni alıp belirlenen sokakta konuşlandı. Hırsız Ömer Kaşık, muhabbet ilerleyince Yasemin’i sahibi olduğu iddia ettiği emlak ofisine davet etti. Bu sırada çok sayıda asayiş ekibi hırsızın bulunduğu emlak ofisine baskın yaptı. Emlak ofisi ve aynı sokakta kaldığı evde yapılan aramada 2 kuru sıkı tabancadan bozma silah, tabanca mermisi ve 5 cep telefonu ele geçirildi. Hırsızlık suçundan dolayı 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan Ömer Kaşık, Antalya Yarı Açık Cezaevi’nden kaçmıştı. Kaşık’ın sorgusu sürüyor.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kestel’de bir otelde 80 kişi zehirlendi
Kestel’de bir otelde 80 kişi zehirlendi

Kestel de bulunan bir otelde tatil yapan yerli turistlerin bazıları öğleden sonra fenalaşıp kusma ile mide bulantısı şikayetiyle hastaneye götürüldü.

Hırsızlar’dan canı yanan Refik amcanın isyanı
Hırsızlar’dan canı yanan Refik amcanın isyanı

Mahmutlar’da hırsızlık aldı başını gidiyor. Yaz aylarında otellerin Müşterilerini de hesaplarsak Mahmutlar’ın nüfusu 120 binleri buluyor.

 Suriyeliler’den olay üstüne olay
 Suriyeliler’den olay üstüne olay

Alanya’nın İncekum Mahallesi’nde 1 kişinin ağır yaralandığı bıçaklı kavgayla ilgili gözaltına alınan Suriyeli tutuklandı. Geçtiğimiz