24313234_150034442425293_7825338536527230089_oAdı 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde muhtar adayı olarak kamuoyunda yankılanan Mahmut Sarıkan sosyal medyadan paylaşımcılarına açıklamalarda bulundu.
Sarıkan, “Muhtarlık seçiminde adil ve adaletli seçim olsun. Adaylar bir başka adayın hakkına gasp etmesin” dedi. Mahmutlar Post Gazetesi’nin, ‘Bu açıklamayı niçin yaptın?’ sorusuna Sarıkan, “Söz konusu açıklamayı 2014 yılındaki seçimlerde sandık başında bulunan kendime ait oy pusulalarımın bir başka aday tarafından planlı olarak çalındığını ispat ettim. O adayı pusulayı çalanlarla yüzleştirdim. Bana, ‘Bu bir seçim bu gibi şeyler olabilir, seçim kazanmak için her şey mubah’ dedi. Bu gibi adaletsizlikleri hatırlatmak ve bir daha böyle bir olayın olmaması için bu açıklamaları yaptım” dedi.
SARIKAN’IN AÇIKLAMASI
Sarıkan sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı, “Hak, hukuk, adalet bütün bunların hepsinden bahsetmek istiyorsa bir kişi önce kendi bağlı olduğu kurumunu bütün pisliklerden temizlemek zorundadır. 2019 seçimlerine çok fazla bir zaman kalmadı. Seçimlerde Muhtarlık seçimi de yapılacak olması dolayısıyla adil ve adaletli bir seçim olmasını istiyorlarsa, eğer adaylar kimse kimsenin hakkına gasp etmesin lütfen. Daha önceki yapılan seçimlerde rakibinin oy pusulasını çalarak, kendi oy pusulasını koyarak haksız kazanç elde edenler durumuna düşmek kimseyi vicdanen ne mutlu, ne de memnun eder. Kendine güvenen her adayın objektif ve adil bir şekilde seçime girmesini temenni ediyorum. Çakallık yaparak, hırsızlık yaparak o makama gelinecekse hiç gelinmesin daha iyi. Kendine güvenen her aday seçimlere vicdanıyla birlikte girsin. Hile yaparak hırsızlık yaparak seçimi kazandığını düşünenler varsa vicdanları asla onları rahat bırakmayacaktır. Eğer bunlara saygı duymuyorum diyenler varsa bir daha hak ve hukuktan bahsetmesin lütfen. Biliyorum boşuna sizlerin zamanını değersiz kılıyorum fakat samimiyet yoksa her şey anlamsız diye düşünüyorum” dedi.