Pişkin, “Üniversite Mahmutlar’a yapılmalıdır”

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Pişkin, “Üniversite Mahmutlar’a yapılmalıdır”
Paylaş
Tarih : 08 Mart 2010 - 12:34

Mahmutlar AK Parti Belediye Meclis üyesi Abdullah Pişkin, “Alanya’ya yapılacak üniversite için tüm belde Belediye Başkanları beldemize yapılsın, yer tahsis edelim derken, Mahmutlar Belediyesi kılını bile kıpırdatmıyor. Beldede yapılmaya çalışan yatırımların altında rant ve kişisel menfaatler olduğunu Mahmutlar halkı her köşede konuşuyor” dedi.

Pişkin, “Mahmutlar Belediyesi İlçe olabilecek her türlü olanağa sahip olmasına rağmen yatırım için hiçbir çalışma yapılmaması yöneticilerin beceriksizliği olarak algılıyorum” dedi.

Pişkin, “Bölgemizde son günlerde çok önemli gelişmeler yaşanmakta ve bu gelişmeler ekonomik ve sosyal açıdan bölgemizin geleceğini çok derin bir şekilde etkileyecektir. Bu son günlerin en önemli gelişmesi Alanya’da açılacak olan Devlet Üniversitesi ile ilgili. Hal-kımızın da basın organlarından takip ettiği üzere, hükümet ve yüksek öğretim organları Alanya’da bir Devlet Üniversitesi kurulması konusunda hemfikirler ve bunun için hem üniversite hem de diğer kurumlar seviyesinde çalışmalar başlamış durumda. Bu amaçla geçtiğimiz günlerde yine halkımızın basından takip ettiği üzere pek çok Belediye Başkanı yapılacak olan üniversitenin sağlayacağı ekonomik ve sosyal imkânlardan yararlanmak için kendi belediye sınırları içerisinde fakültelerin kurulması noktasında, arsa ve bina sözü vermekte ve sanki üniversite yönetimine taahhütte bulunmaktadır” dedi.

Pişkin, “Benim burada AK Parti Belediye Meclis üyesi olarak üzerinde durmak istediğim konu da tam olarak bu, yani diğer belediyeler üniversite pastasından pay alma yarışına girmişlerdir. Hepimizin görebildiği üzere Mahmutlar kış aylarında ekonomik olarak oldukça sakin geçmekte ve pek çok işletme kapanmaktadır ve birçok kişi işsiz kalmaktadır. Ekonomi sadece turizme bağlı kalmaktadır. Ancak, beldemizde kurulacak olan Alanya Üniversitesi’ne bağlı fakültelerin kurulması durumunda kış aylarında da ekonomik canlılık yaşanacak ve bütün kesimler yaşanacak olan bu ekonomik canlılıktan payına düşeni alacaktır” dedi.

 AK Parti Meclis üyesi olarak beldemizde bir değil, birden fazla fakültenin kurulması için her türlü desteği vermekten büyük bir mutluluk duyacağını söyleyen Pişkin, “Atılacak bu adım Mahmutlar halkı ve geleceği için çok önemli bir adımdır. Ben buradan bütün kesimlere seslenerek, el ele vererek Mahmutlar’ında üniversite pastasından fazlasıyla pay almasını cani gönülden istemekteyim.

Ben beldemizde fakültelerin kurulmasını siyaset üstü bir konu olarak değerlendiriyorum, o nedenle hem Belediye Başkanı Ali Çelik’i ve hem diğer meclis üyesi arkadaşları bu konuda güç birliği yaparak üniversite dekanını ziyaret etmeyi ve bu ziyarete giderken, bölgemizde fakültelerin kurulması ile ilgili projelerimizi ve taahhütlerimizi Sayın Dekan beye sunmayı teklif ediyorum. Gelecek nesillere bırakacağımız bu çok önemli eserleri beldemize kazandırmak bizim asli görevimiz dolayısıyla bir an önce bu konuda harekete geçmeyi ve çok geç olmadan Dekan beye beldemizin de üniversitenin faydalarından yaralanmasının önemini anlatmalıyız” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Siyasetçi fukarasıyız!
Siyasetçi fukarasıyız!

Büyükşehir yasası ile birlikte kapatılan Belediyemiz’den sonra sahipsiz kalan Mahmutlar’da işyerleri bir bir kapanmaya başladı. HSBC ve

Demir’i bükemediler
Demir’i bükemediler

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi Nuri Demir’in zaferi ile sonuçlandı. Heyecanı dorukta olan seçimde Demir’in listesi en yakın rakibi

Sağlamel sağlam geliyor
Sağlamel sağlam geliyor

Alanya Elektrikçiler Elektronikçiler ve Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı yeniden odaya aday oldu. Çok kalabalık bir ekip ile çalışmalarını