Pist uzatılıyor

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Pist uzatılıyor
Paylaş
Tarih : 06 Nisan 2015 - 10:09

gzp_mayista_tamam_h116933_363d4Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nın pistinde, güvenliği artırmak ve daha büyük gövdeli uçakların inebilmesine yönelik uzatma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 2 bin metre olan pist 2 bin 350 metreye çıkarılacak, sahilden geçen yol altgeçitle yeraltına alınacak. Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nın pistinde, güvenliği artırmak ve daha büyük gövdeli uçakların inebilmesine yönelik uzatma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 2 bin metre olan pist 2 bin 350 metreye çıkarılacak, sahilden geçen yol altgeçitle yeraltına alınacak

DÖNEMİN Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği sırada verdiği talimatla pistinin uzatılmasını istediği Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nın pist uzatma çalışmalarına tüm hızıyla devam ediliyor. Bakanlar Kurulu tarafından alınan acele kamulaştırma kararının Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından yüklenici firma çalışmalara hız vermişti. Kahyalar Mahallesi D-400 Karayolu civarında devam eden pist uzatma çalışmaları hakkında bilgi veren TAV İnşaat Proje Koordinatörü Erdoğan Karabacak, çalışmaları önümüzdeki Mayıs ayında bitirmeyi amaçladıklarını söyledi. Pist uzatmak için zemin düzenleme çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Karabacak, “Karayolları ile Ulaştırma Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince pistin D-400 Karayolu’na gelecek bölümde yol altgeçitle pistin altından geçecek. Çalışmalar bittiğinde havalimanı pisti, 150 metresi emniyet sahası, 350 metresi pist olmak üzere toplamda 500 metre uzayacak” dedi.

BAŞKAN ÇELİK TEŞEKKÜR ETTİ

Çalışmaların başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik ise çalışmalar bittiğinde Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nın güvenliğinin daha da üst seviyeye çıkacağını, farklı büyüklükteki uçakların havalimanına inişinin mümkün olacağını söyledi. Havalimanını kullanan yolcu sayısının birçok ildeki havalimanından daha fazla olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, “Alanya-Gazipaşa Havalimanı dünya genelinde tanınan bir havalimanı oldu ve kendisini ispatladı. Yapılan geliştirme çalışmaları sonrası havalimanımız çok daha iyi yerlere gelecek. Bizlerin de yapacağı çalışmalar sonrası ilçemizin turizme kapılarını çok yakında açacağını söyleyebiliriz. İlçe halkımızdan yapılan çalışmalar konusunda biraz sabır ve anlayış göstermesini diliyoruz” diye konuştu.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar