23Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, Mahmutlar’da tadilatı süren Devlet hastanesi polikliniğinin haftaya hizmete başlayacağının müjdesini verdi.
Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tevfik Yazan,  Alanya Belediyesi Mahmutlar Ek Hizmet Binası’nın zemin katının Alanya Devlet Hastanesi’ne Semt Polikliniği olarak tahsis edilmesini talep etmişti. Yazan’ın talebi Başkan Yücel tarafından meclis üyelerinin onayına sunulmuş ve geçtiğimiz ay yapılan olağan meclis toplantısında Mahmutlar Hizmet Binası’nın Alanya Devlet Hastanesi’ne tahsisi tüm üyelerin kabul oyuyla onaylanmıştı. Bu konuyla ilgili açıklama yapan Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan, aynı bir polikliniğinde batı bölgesine yapılması gerektiğini  ifade etti.  Başhekim  Yazan, “Yapılacak olan poliklinik elbette ki hastane gibi olmaz ama belli başlı hizmetleri buralarda da verebileceğiz. O bölgeden gelemeyecek hastalar için çok önemli bir karar. Ayrıca Alanya Devlet Hastanesi’nde de bu yolla yoğunluğun azaltılmasını hedefliyoruz. Hastanede ki yoğunluk azalırsa vatandaşa daha iyi hizmetler sunabileceğiz. Ancak aynı poliklinikten batı bölgesine de yapılması gerekiyor. Bununla ilgili de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
BİR HAFTA SONRA HİZMETE BAŞLIYOR
Alanya Devlet Hastanesi ek Hizmet Binalarıyla ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini belirten Yazan, “Önümüzdeki bir hafta içinde Mahmutlar Belediye’sinin zemin katında Alanya Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası tamamlanacak ve vatandaşların hizmetine açılacak. Bu binanın açılması ile Alanya Devlet Hastanesi’ndeki yoğunluk azalacak ve o bölgede yaşayan vatandaşlar daha hızlı hizmet alacak ” dedi.  Öte yandan Batı bölgesinde yapılacak olan Ek Hizmet Binası ile ilgili de çalışmaların devam ettiğini belirten Yazan, Mayıs ayı sonlarına doğru bu binanın da hizmete başlayacağını belirtti.