Putin, seyahat yasağını kaldırdı

Ana Sayfa » Haberler » Sol Manşet » Putin, seyahat yasağını kaldırdı
Paylaş
Tarih : 02 Temmuz 2016 - 10:56

erdoganputin_6345Rusya, Türkiye’ye uyguladığı seyahat kısıtlamasını kaldırdı. Ardından Putin, Televizyon canlı yayınında yasakların kaldırılması talimatını verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde yakın zamanda yüz yüze gelinmesi için anlaşmaya varıldığı bildirildi. Kremlin açıklamasına göre Putin’in Rus Hükümeti’ne, Türkiye ile ticari ve ekonomik alanda ikili işbirliklerinin yeniden kurulması için müzakerelere başlama ve Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamalarının kaldırılması talimatı verdiği  belirtildi.

PUTIN CANLI YAYINDA TALİMAT VERDİ

Açıklamanın ardından Rossia 24 televizyonu Bakanlar Kurulu toplantısını canlı yayınladı. Toplantıya katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Dimitri Medvedev’e dönerek canlı yayında Türkiye’ye uygulanan yaptırımların kaldırılması talimatını verdi.

İKİ LİDER EYLÜL’DE BİR ARAYA GELECEK

Kremlin’in açıklamasında, Putin ve Erdoğan, terörizm ile mücadelede işbirliğinin güçlendirilmesi gereğine vurgu yapıldı. Açıklamada Rusya ve Türkiye Dışişleri Bakanlarının 1 Temmuz’da Sochi’de bir araya gelecekleri de belirtildi. Reuters’da yer alan haberde ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin’in Eylül ayında yapılacak G20 zirvesi sırasında ve zirve öncesinde görüşmesinin beklendiğini ifade edildi. İki lider arasında uçak krizinden 7 ay sonra yapılan ilk görüşme olması nedeniyle büyük önem taşıyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Güney görevden alındı
Güney görevden alındı

2014 yılından bu yana Büyükşehir Koordinatörü olarak mesai yapan Hüseyin Güney’in görevine İçişleri Bakanlığı talimatı doğrultusunda

Demir’e Mahmutlar’dan ziyaret
Demir’e Mahmutlar’dan ziyaret

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir’e hayırlı olsun ziyareti için Mahmutlar’dan bir gurup esnaf ziyaret de bulundu.

Mahmutlar’lı Öğretmen 1. oldu
Mahmutlar’lı Öğretmen 1. oldu

  Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ”Antalya ” konulu fotoğraf yarışmasında Mahmutlar İmam Hatip Ortaokulu