Robert’s de ‘Şeb-i Yelda coşkusu

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Robert’s de ‘Şeb-i Yelda coşkusu
Paylaş
Tarih : 26 Aralık 2016 - 10:46

_dsc1056Mahmutlar’da bulunan Robert’sCafe’de İranlıların özel günleri olan ‘Şeb-i yelda’ kutlaması coşku ile kutlandı.

20 Aralık’ı 21aralıka bağlayan akşam kutlanan Şeb-i Yelde kutlamalarına İranlılar, Ruslar ve Türkler yoğun ilgi gösterdiler. İran yemeklerinin sunulduğu gecede VOX gurubu Türkçe, İran’ca ve İngilizce müziklerle davetli topluluğunu coştururken gecenin sürprizi olarak sahneye çıkan oryantal coşkuyu tavan yaptı. Robert’sCafe işletmecileri Şeb-i yelda kutlamaları ile ilgili Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulundular.

İşletmeciler Şeb-i yelda, “İran’da yaklaşık 2000 yıldan fazla zamandır 20 Aralık’ı 21 Aralık’a bağlayan gece kutlanan ve günlerin kısalmasının son bulduğunun habercisi olan kutlamanın adıdır. İran’da bu geceyi karpuz yiyerek ve aile büyükleri çevresinde toplanıp sohbet ederek geçirmek bir gelenektir” açıklaması yaptılar.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar