20160818130440_ali-takavutMahmutlar Sağlık Ocağı’nda yazdırdığı iğneyi 2 No’lu Sağlık Ocağı’nda vurduramadığını söyleyen CHP’li Ali Takavüt, “Sağlıkta çağ atlama meğer hikayeymiş” dedi.
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Ali Takavüt, sağlıkta çağ atlanmadığını söyledi. Halkın yoğun şikayetleri üzerine açıklama yapma ihtiyacı hissettiğini belirten Takavüt, şöyle konuştu: “Vatandaştan gelen şikayetler üzerine Mahmutlar Mahallesi’ndeki bir sağlık ocağına gidip araştırma yaptım. Sağlık sorunum olduğunu söyleyip muayene oldum. Bana sağlık ocağında önce birkaç ampul, sonra da rapor yazdılar. Oradan sonra Alanya’daki özel bir hastaneye gittim, Acil Servis’ten giriş yaptım, sağlık ocağında yazılan raporu verdim. Ben aynı zamanda SGK’dan da emekliyim.
‘SAĞLIK OCAĞI İĞNEYİ YAPMADI’
Bir iğne enjeksiyonu yapmak için benden 20 TL ücret istediler. Oradan çıkıp 2 No’lu Sağlık Ocağı’na gittim. Sağlık ocağında malzemeleri, raporu ve nüfus cüzdanını verdim. Bana, ‘Biz size iğne yapamayız. Aile hekiminiz neredeyse, nerede doktora gittiyseniz, gideceksiniz, orada iğne yaptıracaksınız. Veya özel ya da bir devlet hastanesine gideceksiniz’ dediler. Oradan çıktım, bu kez Alanya Devlet Hastanesi’ne gittim. Devlet Hastanesi’nde bir dakika içerisinde işimi hallettim. Tedavimi olduktan sonra Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Tevfik Yazan ile görüştüm, durumu anlattım. Bu olayları başına gelen yaşıyor. Ben daha önce bu tür olayları yaşayan vatandaşların şikayeti üzerine böyle bir inceleme yaptım.