Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, “Mahmutlara yapılacak olan “Sahil projesi” her şeyi ile mükemmel bir proje, bu projeye engel olmak isteyenler var. Engellenirse Mahmutlarımıza yazık olur” dedi.
KÜÇÜKER KAZANDI
Mahmutlar Belediyesine yapılacak olan sahil projesi ihalesini Mahmutlar ve Alanya bölgesinde başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Küçüker İnşaat kazandı. Küçüker İnşaat firması belediye tarafından çıkarılan yaklaşık maliyeti 6.074.329.13 olan rakamdan fiyat kırarak 5.215.613.10 TL’ye ihaleyi kazanmış oldu.
ÇELİK, “YAPILINCA ÇOK GÜZEL OLACAK”
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik beldemize yapılacak olan sahil projesi yapılınca çok güzel olacak dedi. Çelik, “Dünyaca ünlü plaj ve sahillerini aratmayacak olan sahil projemizde her erguman düşünüldü. Proje tamamlanınca görenler hayranlıkla ve gıpta ile bakacak, başarımızı kıskananlar ve beldemize hizmet gelmesini istemeyenler yine uğraş vererek bu mükemmel projeye engel olmak istiyorlar. Eğer başarırlarsa Mahmutlara yazık olur” açıklamasını yaptı.
ÇELİK, UYGUN OLAN İHALEYİ YAPTIK”
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik bir çok asılsız iddia ile kamuoyunu yanıltıcı açıklama yapan kişilere “uygun olan ihaleyi yaptık” dedi. Çelik, “İhaleyi davetiye usulü yapmamızın önemli sebepleri vardı ve birçok belediyelerde bu tip ihaleler yapılıyor. Ayrıca Mahmutlar turizm beldesi, sezona yetiştirilmesi gibi önemli ayrıntıyı unutmamak gerek. Sezon  açılmadan 11 adet alt geçit’in bitirilmesi orta ve kenar aydınlatmasının sezon öncesi bitirilmesi, alt geçitlere sahil tarafından merdiven ve sakat inişlerinin yapılması, uygun yerlere otoparkların yapılması, bitiş süresinin 105 gün olması. Ayrıca Ağustos ayında karayolları tarafından sıcak asfalt dökülecek olması tüm bunlar düşünülerek bu ihale yapıldı” dedi.