DSC_0272ALTSO üyeleri ile Mahmutlar’da bulunan Yemen Kahvesi’nde istişare toplantısında bulunan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Mahmutlar’a Fakülte, denizdeki taşların kırılması ve Kargıcak’ta atıl durumda kalan 5 katlı binaya hastane yapım sözü verdi. Şahin, “Bizi Alanya verdiğimiz sözü tutmakla tanır. Biz söz verdiğimiz zaman o sözü tutarız” dedi.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) seçimleri 1 Kasım Pazar Günü gerçekleşecek. Mahmutlar’lı iş adamı Mustafa Sönmez’in organize ettiği ALTSO üyeleri ile yemekli toplantı Mahmutlar Yemen Kahvesi’nde gerçekleşti. Toplantıya yaklaşık 400 ALTSO üyesi katıldı.
ŞAHİN,  “SÖZ VERDİK Mİ YAPARIZ”
4,5 yılda hayata geçirdikleri hizmetleri sinevizyon gösterisi ile üyelere hatırlatan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Alanya bizi verdiğimiz sözleri yerine getirmesiyle tanır. Mehmet Şahin ve ekibi ne söz verdi ise hepsini yerine getirmiştir” dedi.
FAKÜLTE-DENİZDEKİ TAŞLAR-HASTANE
Kurban Bayramında Mahmutlar’da sivil toplum derneklerinin temsilcileri ile toplantılar düzenlediklerini belirten Şahin, “Talepleri aldık, buradan sözünü veriyorum” dedi. Şahin, “Mahmutlar’a Alaaddin Keykubat Üniversitesinin bir fakültesini yaptıracağız. Denizdeki taşların kırılması için elimizden ne geliyorsa yapacağız, Kargıcak’taki atıl durumda bırakılan Belediye Hizmet binasını Hastane olarak kazandıracağız. Bu hizmetler için söz veriyorum. Liman, noter ve emniyetin güçlenmesi için takipçi olacağım” dedi.
ŞAHİN’İN KONUŞMASI SIK SIK ALKIŞLANDI
Mahmutlar Yemen Kahvesi’nde yaklaşık 400 üyeye konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “18 Haziran 2013’de göreve başladık. Önce işe Alanya’nın tanıtımı ile başladık. Alanya bir masa üzerinde tanıtılıyordu. Bizimle birlikte dev stantlar da tanıtılmaya başlandı. Alanya’ya gelipte Alanya’ya aşık olmayan yokki. Tanıtımda üzerimize düşen görevi yaptık. Göç idaresinin yeni bir yere taşıyoruz. Kimseye diyet borcum yok. Sizlerden aldığım güçle yoluma devam ediyorum. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan kim olursa olsun onunla yola devam ederim. Bölücülerle işim olmaz. Ben sokaktan gelen birisiyim. İlkokul 4. Sınıfta halde sandık çakarak harçlığımı çıkarıyordum. Şimdi dev hal projesini yapmayı Allah bana nasip etti.
Arkanda Bakan var diye bazen eleştiriler alıyorum. Evet arkamda Bakan var bu hizmetler nasıl yapılıyor. Her zaman kapısını çalıyoruz. Biz han dedik hamam yaptırdı, Allah ondan razı olsun ya olmasaydı ne yapardık?
Makam aracımı Ankara’ya sizlerin hizmeti için gönderdim. Alanya’da profili yükseltmeliyiz. Alanya’ya marka otellerin gelmesi için söz veriyorum. Alanya Ticareti için o kızacak bu üzülecek diye düşünmüyorum. Yat limanı ile iskeleyi yer değiştireceğiz. Alanya marka şehir olacak. Ben ve ekibim ihalelerle uğraşmadık. Orman kamplarından, limanlardan ihale almadık. Beytullah malı ile hiç işimiz olmadı bu destur ile yolumuza devam ediyoruz. Büyüklerime saygı küçüklerime sevgi sunarak sözlerime son veriyorum.