BAŞKAN BEY FOTOĞRAFLAR (61)Bugüne kadar B sınıfı olarak hizmet veren Alanya Gümrük Müdürlüğü, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in girişimleri sonucu A sınıfı oldu. Bundan böyle Alanya Gümrüğünde her türlü işlem yapılabilecek ve bazı işlemler için Antalya’ya veya Taşucu’na gidilmesine de gerek kalmayacak.
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İthalat ve ihracat faaliyetlerinde bulunan iş adamlarımızın hem zaman hem de maddi kayıplarının önüne geçilmiş oldu. A Sınıfı Gümrük Alanya’mıza hayırlı olsun. Güçlü ALTSO Güçlü Alanya sloganı ile çıktığımız hizmet yolunda Alanya’mıza önemli bir hizmetin daha kazandırılmasına vesile olmaktan onur duyuyorum” dedi.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin’in, 11 Mayıs 2017 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na yaptığı ‘Alanya Gümrük Müdürlüğü A sınıfı olsun’ başvurusu bakanlık tarafından uygun görüldü. B sınıfıyken sadece yolcu ve yolcu beraberinde gelen eşya ve müsteşarlıkça belirlenen gümrük işlemlerini yapan Alanya Gümrük Müdürlüğü A sınıfı olmasıyla birlikte artık her türlü gümrük işlemlerini yapabilecek.
YENİ SANAYİYE ONAY
Güzelbağ İmalat ve Organize Sanayi Projesi ile ilgili yeni gelişmeler olduğunu da belirten Şahin, “Bu proje 2011 yılında maalesef direğe toslamış. Çünkü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı buraya enerji veremeyeceğini açıklamış. Biz yönetime gelir gelmez hemen kolları sıvadık. İmalatçı firmalara rahat bir çalışma ortamı sağlayabilmek için kooperatif kurduk. Yer tahsisi için müracaat etmiştik. Bu müracaatımız da sonuçlandı” diye konuştu.