Saltalı, Cumhurbaşkanları resepsiyonunda

Ana Sayfa » Haberler » Manşet » Saltalı, Cumhurbaşkanları resepsiyonunda
Paylaş
Tarih : 30 Mart 2010 - 2:53

Büyük Birlik Partisi Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Sadullah Saltalı İrlanda Cumhurbaşkanı Mary Mcaleese ile Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ortaklaşa düzenlediği resepsiyona davet edildi.

Saltalı 18 Mart 2010 tarihinde Ankara’daki İrlanda büyükelçiliğinden bir davet aldık, davette İrlanda Cumhurbaşkanının Türkiye’yi ziyarete edeceği bu ziyaretin Cumhurbaşkanlığı düzeyinde tarihimizde ilk olacağı ve eşimin İrlanda Cumhurbaşkanı ile önceden tanışık olmasından dolayı resepsiyona davet edildik” dedi.

Saltalı resepsiyona neden katıldığını açıkladı.

‘’18 Mart 2010 tarihinde Ankara’daki İrlanda büyük elçiliğinden bir davet aldık.

Davette İrlanda Cumhurbaşkanının Türkiye’yi ziyaret edeceği bu ziyaretin Cumhurbaşkanlığı düzeyinde tarihimizde ilk olacağını bu yüzden bizleri Ankara’ya davet ettiler. Bu davette eşimin Dunlin’li oluşu ve İrlanda Cumhurbaşkanı Mary Mcaleese önceden tanıyor olmasının da büyük etkisi oldu’’dedi.
Saltalı, “23.03.2010 tarihinde saat 17.00’de Ankara Sheraton Hoteli’nde Cumhurbaşkanı ile buluştuk, kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Mary Mcaleese Türkiye ve İrlanda devletleri arasında artık kopamayacak derecede güçlü bağların oluştuğunu evlilik yolu ile birçok Türk ve İrlandalı’nın bir araya geldiğini, ülkesinde birçok Türk firmasının iş yaptığını,  Türk firmasının, İrlanda’da ve İrlanda firmalarının Türkiye’de daha fazla işler yapması için uğraştığını, geçmişte 1800’li yılların sonunda İrlanda halkı kıtlık ve açlık çektiği zamanlarda Osmanlı padişahı tarafından gönderilen 3 gemi dolusu yiyecek sayesinde binlerce İrlandalı’nın ölümden döndüğünü, bunu öğrendikten sonra Türkiye’ye ve Türklere karşı sevgi ve saygısının kat kat artığını söyledi.

 Daha sonra konuşma bittikten sonra tanışma ve konuşmaya başlandı. Eşim ve Cumhurbaşkanı görüştüklerine çok memnun oldu ve beni kendisi ile tanıştırdı. Bende kendisini tanımaktan çok memnun olduğumu söyledim oda benim bir İrlandalı ile evli olduğum ve onlara akraba olmamdan bir kat daha fazla mutlu olduğunu söyledi. İşim ile ilgili biraz konuştuktan sonra kendisini Alanya’ya davet ettim. Cumhurbaşkanı davetimi kabul etti. İrlanda Cumhurbaşkanı, Gazipaşa havaalanının açılışı törenlerine kesinlikle katılacağını belirtti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kestel’de bulunan MYO büyüyor
Kestel’de bulunan MYO büyüyor

Kestel’de bulunan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ALTSO Turizm MYO binasında kat ilavesi inşaatına başlandı. Alanya Ticaret ve Sanayi

Seçim ofisleri açıldı
Seçim ofisleri açıldı

34.975 resmi nüfusu ve 21 bin seçmeni bulunan Mahmutlar’da siyasi partiler seçim ofislerini açtılar. Antalya Bölgesi’nde ilk seçim ofisini

Herkes bir şey istiyor…
Herkes bir şey istiyor…

Mahmutlar’da yaşayan bir vatandaş Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top’a bir dilekçe yazarak bisiklet yolu istedi. Mahmutlar‘da  yaşayan