Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar her geçen gün artarak sürmeye devam ediyor. Stantların üzerinde Türkçe ve Rusça, “Gelecek hakkında ne düşünüyorsunuz?” yazarken, ‘katalogları ücretsiz alabilirsiniz ve başka bir dilde katalog isterseniz bize bildirin’ yazıyor.
Mahmutlar’da yerleşik yaşayan iki yabancı uyruklu bayanın Hristiyanlık propagandası içeren broşürler dağıttığı ve stant kurulduğu görüldü.
Mahmutlar Post Gazetesi’ne gelen ihbarlar neticesinde misyonerlik yaptığı resimlerle belgeli olan yabancı uyruklu iki bayanın Mahmutlar merkezdeki vatandaşlara info verdikleri ve sonrasında D-400 Karayolu üzerindeki bir ofise davet edildikleri belirlendi.
Mahmutlar halkı olarak bu misyonerlik çalışmalarından hiç hoşnut olmadıklarını ve kaygı duyduklarını dile getiren vatandaşlar, “Gündüz vakti iki bayan cadde ortasında ellerinde kitap ve broşürlerle Hristiyanlık propagandası yapıyorlar. “Kutsal kitabın doğruluğuna güvenebilir misiniz” adlı kitapla Müslümanların kafasını karıştırıyorlar. Emniyet güçleri bu konulara biran önce el atmalı ve bu misyonerlik çalışmaları sona ermeli. Avrupa’nın bazı ülkelerinde Camiler kapanırken, burada Müslüman Mahallesinde salyangoz satıyorlar, bizim yetkililerden hiçbir girişim yok, oda bizleri üzüyor” dediler.