Sandal istifa etti

Ana Sayfa » Haberler » Politika » Sandal istifa etti
Paylaş
Tarih : 23 Ocak 2018 - 7:40

SANDALz-1Ak Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Ercan Sandal istifa dilekçesini geçtiğimiz hafta partiye teslim etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Alanya İlçe Teşkilatı geçtiğimiz hafta istifa şoku yaşadı. Mahmutlar Mahalle Başkanı Ercan Sandal istifa dilekçesi ile birlikte partiye gelerek görevinden istifa etti. Ercan Sandal dilekçesinde istifa nedenlerini tek tek sıraladı. Sandal 2002 yılından beri partisi için canla başla mücadele ettiğini belirterek, “Yıllarca davamızı ve partimizi güçlendirmek için çabalıyoruz” dedi.

SANDAL: ‘BEN YAPTIM OLDU’ TUTUMU VAR

Dilekçesinde 2 Aralık tarihinde yapılan Alanya İlçe Kongresi sürecini anlatan Sandal, “İlçe kongresi öncesinde ve kongrede yaşadıklarımız parti tüzüğümüze, kutsal bildiğimiz davamıza ve Ak bildiğimiz değerlere yakışmamıştır. Mahalle delegelerinin seçimlerinden başlayan ‘ben yaptım oldu’ tutumu ve anlayışı ilçe teşkilatı yönetim kurulu tespitinde sürdürülmüştür. Kongre öncesi mahallemizde yapılan toplantının sadece ‘istişare yaptık’ demek amaçlı olduğu belli olmuştur.” diye konuştu.

‘ADETA KOVDULAR’

Partiye emek veren eski yönetim kurulu üyeleri, kurucu başkanlar ve parti büyükleri ile kongre sürecinde hiç bir istişare yapılmadığını ve görüşme bile olmadığını belirten Sandal, “Kısacası mahallemiz ve teşkilatımız yok sayılmıştır. Partimizin yetkilileri bu partiye gönül vermiş herkesi elinin tersiyle iterek adeta kovmuştur.” diye konuştu.

‘BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA’

Tüm bunlara rağmen ilçe kongresine eksiksiz bir şekilde katıldıklarını belirten Sandal, “Ancak mahallemizde binlere partili varken, beldemizde belediye başkanı olduğu ilk gün Ak Partilileri sürgüne gönderen, işten çıkararak eziyet eden, ayrıca rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla görevinden alınan, tutuklanan ve halen ceza mahkemeleri devam eden ve yıllarca partimiz aleyhinde kara propaganda yürüten bir ailenin mensubunun yönetim kurulu üyeliği listesine alınması bardağı taşıran son damladır.” dedi.

‘İSTİFA EDİYORUM’

Bu şartlar altında da olsa “Kutsal davama hizmet edeceğim ve oy vermeye devam edeceğim.” diyen Sandal, “Açıkladığım sebeplerden dolayı mevcut ilçe yönetimi ile çalışmamızın mümkün olmadığından dolayı Mahmutlar Teşkilatı Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Partimin sade bir üyesi olmaktan onur ve gurur duyarım.” diye konuştu.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AK Parti Alanya’yı kucakladı
AK Parti Alanya’yı kucakladı

  24 HAZİRAN Genel Seçimler için Milletvekili seçimlerinde aday olan isimler açıklandı. Alanya ölçeğine bakıldığı zaman en iyi listenin

Zamlarda boğulduk!
Zamlarda boğulduk!

CHP Mahmutlar Mahalle Başkanı Ahmet Asil, “Elektrik faturalarındaki tüketim bedeli haricindeki %150 oranında yer alan ödeme kalemleri, akaryakıt

 Serdengeçti Başkan oldu
 Serdengeçti Başkan oldu

İYİ Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Alaaddin Serdengeçti oldu. İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatında yapılan görevlendirmede Başkan Alaaddin