sandalAK PARTİ Mahmutlar Mahalle Başkanı Ercan Sandal İlçe Başkanı Toklu’ya sert cevap verdi.  Sandal “AK Parti’yi kişilerin Partisi haline getirenler kendileridir” dedi.  AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu geçtiğimiz hafta Mahmutlar’daki Teşkilat yönetimini ve Delegeleri kast ederek ‘AK Parti kişilerin Partisi değil, Bir Dava Hareketidir’ demişti. Mahmutlar Post Gazetesine bir basın bülteni gönderen Mahmutlar AK Parti Mahalle Başkanı Ercan Sandal’ın açıklamaları şöyle;
AK PARTİ KİŞİLERE DEĞİL, MİLLETE HİZMET ETMELİDİR
Sandal, “Ak parti Alanya ilçe başkanı Mustafa Toklu’nun Mahmutlar teşkilatının kongre tepkilerine yönelik açıklamaları gerçeklerden uzak ve tamamen yanlıdır. Toklu’nun “Ak parti kişilerin partisi değildir” derken doğru, uygularken yanlış yapmıştır. Söylemi farklı, eylemi farklıdır. Kişilerden kastı Mahmutlar teşkilatı ve delegelerimiz ise bu son derece yanlıştır. Ak parti Mahmutlar teşkilatı olarak bizim itirazımız ve müdahalemiz kendi söylediği sözün Toklu tarafından ihlal edilerek çiğnenmiş olmasıdır. Ak parti elbette bizim içinde bir dava hareketidir, bu davaya bizler hiçbir menfaat beklentisi olmadan yıllardan beridir hizmet ederek sahip çıkıyoruz. Bu kongrede de bizim ve teşkilatımızın kendilerinden hiçbir şahsi beklentimiz olmamıştır. Beklenti içerisinde olsaydık yönetim kuruluna yazılan arkadaşımız yönetim kurulundan hemen o anda ayrılmaz ve kongreyi terk etmezdik. AK Parti’yi kişilerin partisi haline getirenler kendileridir. Yeni Yönetim Kurulu bu partinin kimlerin partisi olduğunu ve davaya hizmet etmediğini ortaya koymaktadır” dedi.
EŞİ DOSTU AKRABAYI YÖNETİME DOLDURDU
Sandal, “İlçe başkanı Toklu AK Parti’yi dava hareketi olarak görüyorsa öncelikle eş-dost, akraba ve arkadaşlarını yönetim kuruluna doldurmamalıydı. Partiyi partimizin adının başındaki gibi adaletli yönetmelidirler. Yöneticiler “Ak” olmalıdır. Şahsi menfaatlerinin peşinde koşanlarla, rüşvetçilerle, devletin yolsuzluk ve rüşvetten dava açtığı insanlarla bağını kesmelidir. Dava adı altında kişilere hizmet etmemelidir” dedi.
MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ
Sandal, “Toklu bilmelidir ki; Ak Parti kişilerin partisi değil bir dava hareketidir. Bu şartlarda bu davaya baktığı gün biz kendisiyle birlikte milletimize ve partimize hizmet etmeye her zaman hazırız. Aksi takdirde davayı kullanarak kişilere hizmet etmesine karşıyız ve karşı mücadelemizde de haklı olarak sürdüreceğiz” açıklaması yaptı.