Emekli kurmay Albay Erdal Sarızeybek, Mahmutlar’da verdiği seminerde ‘Dağlıca katliamının sorumlusu bu hükümettir. Gün gelecek hesap verecekler’ dedi.
Emekli kurmay Albay Erdal Sarızeybek geçtiğimiz Perşembe günü Mahmutlar’da vatandaşlarla buluştu. Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’i makamında ziyaret eden Emekli kurmay Albay Erdal Sarızeybek sonrasında esnaf turuna çıktı ve Mahmutlar’da bulunan siyasi parti teşkilatlarına bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Mahmutlar Post Gazetesi’ni de ziyaret eden Sarızaybek, gazete sahibi Mesut İlhan ve köşe yazarı Mehmet Uğuz’a terörü anlattı.
Emekli kurmay Albay Erdal Sarızeybek, Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya şubesinin organize ettiği seminere konuşmacı olarak katıldı. Seminer Mahmutlar Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Mahmutlar halkının yoğun ilgi gösterdiği panele katılan emekli kurmay Albay Erdal Sarızeybek, bir saatlik panelinde bütün yönleri ile terörü anlattı. Konuşması sık sık alkışlar ile kesilen Sarızeybek, Ergenekon adı altında yapılan soruşturmalardan vicdanen rahatsızlık duyduğunu belirterek, ÇYDD  genel başkanı Prof.Dr. Türkan Saylan’ın vefatı ile ilgili olarak da hükümetin sorumlu olup olmadığı yönünde kendini sorgulaması gerektiğini söyledi. Ergenekon adı altında yapılan soruşturmaları yürüten savcılara Ergenekon savcısı demesinin de yanlış olduğunu belirten Sarızeybek, ‘ Ergenekon Türk tarih destanının adıdır. Böylesine önemli adının dava  kapsamında kullanılması çok yanlış. Davayı yürütenlerde Ergenekon Savcısı diyorlar. Bu ülkede sadece Cumhuriyet savcıları var’ dedi.
Sarızeybek, son 30 yıl içinde Güneydoğu’da altıbin beşyüz kamu görevlisi ve askerin şehit olduğunu, ülkenin 300 milyar dolar milli hasıla zararına uğratıldığını, 7 bin beş yüz vatandaşın kurşuna dizildiğini, 32 bin teröristin öldürüldüğünü, 3 bin 224 köyün boşaltıldığını ve beşyüzbin  insanın yaşadığı topraklardan göç etmek zorunda kaldığını söyledi.
PKK terörünü Avrupa Birliği ülkelerinin Bizans projesi, ABD’nin büyük Ortadoğu projesi, İsrail’ine siyonist düşünce projesi ile PKK’ya her türlü desteği verdiğini savundu. Sarızeybek, geçtiğimiz yıl Mardin’in Dağlıca karakolunda yaşanan karakol baskınında şehit düşen 12 Mehmetçik’in yaşamından ve baskından hükümetin sorumlu olduğunu belirterek, ‘gün gelecek bunun hesabını verecekler’ dedi.