Sayar, “Siyaset akıl işidir”

Ana Sayfa » Haberler » Manşet » Sayar, “Siyaset akıl işidir”
Paylaş
Tarih : 01 Mart 2010 - 16:14

 CHP Belde Başkanı İbrahim Sayar, Anılgan’ın “Güneş balçıkla sıvanmaz” haberine karşı çok sert bir açıklamada bulundu.

Sayar,Anılgan’ın açıklamasının;Çaresizlik, hazımsızlık ve cehaletten ibaret olduğunu söyledi.  Sayar,” Sayın Anılgan bugüne kadar kendisine yönelttiğimiz suçlamaların hiç birine yanıt verememiş ve lâfebeliği yaparak konuyu saptırmaya çalışmıştır” dedi.

  Bir hafta önce kendisine spor kompleksi ile ilgili olarak ödenen paraların ve bu kompleksin nereye yapıldığını sorduğunu, ancak Anılgan’ın bu konulara hiç değinmediğini belirten Sayar,”Güneş balçıkla sıvanmıyor diyen Sayın Anılgan güneşi balçıkla sıvamaya kalkışmış ancak bunu başaramamış ve bu gün gerçeği itiraf etmiştir. Çünkü Beldemizde bir spor kompleksi yoktur ve Sayın Anılgan’ında bu olmayan kompleks için aldığı paraların hesabını verecek yüzü yoktur. Bundan dolayıdır ki Güneşi balçıkla sıvayamamıştır. Eski yönetimin, ”yürü ya Alıngan” dediği açık seçik ortadadır. Sayın Anılgan’a başka bir soru soracağım;27.10.2004 tarih ve 0484 numaralı fatura karşılığı 5,942 TL ödemeyi su patlağı çalışması adı altında aldınız mı? Belde halkıma soruyorum,2004 Eylülünde 168 saat süren su patlağı çalışmasına şahit oldunuz mu? Evet, Sayın Alıngan, haklısınız” Güneşi balçıkla sıvayamazsınız” dedi.

  Sayar, CHP gibi Türkiye’nin çimentosu olmuş bir partide siyaset yapıyor olmaktan dolayı onur duyduğunu, Sayın Anılgan gibi kişilerin doğru politikayı öğrenmeleri için kırk fırın ekmek yemeleri gerektiğini kaydetti.

 Sayar,”Eski yönetim çok şanslı bir dönemde görev yapmış olmasına rağmen bunu belde yararına kullanmadı. Bir ay içerisinde sayısız inşaat ruhsatının verildiği dönemlerde alınan harçlar çar, çur edilmeseydi bu gün borcu değil nakit’i konuşurduk. Sayın Anılgan, 21 trilyon alacaktan bahsetmiş. Kendisi bu işleri bilmez. 21 trilyon parmak sayarak hesaplanmaz, dolayısıyla ona öyle demişler, kendiside buna inanmış. Ben mali müşavir olduğum için bu işleri çok iyi bilirim. Sayın Anılgan, benim hesap bilmediğimi iddia etmiş., “Cehalet bilgiyi hazmedemez” der geçerim.

    Yine Sayın Anılgan, benim kompleksli olduğumu söylemiş. Ama eminim bu kelimenin anlamını bilmiyordur ama birileri onun adına kaleme almıştır. Çünkü onun yaylada olduğu dönemde kendisi ile ilgili çıkan habere şaşırıp ben mi söylemişim bunları dediğini tüm belde halkı bilmektedir. Aslında ben Sayın Anılgan’a bir dost tavsiyesinde bulunmak istiyorum, Siyasetin tehlikeli sahnelerinde dublör olmaktan vazgeç. Bırak siyaseti bilen yapsın. Sen beş yıl içerisinde alacağını aldın, satacağını sattın. Boşa kürek çekme. Ne sen ne de senin akıl danelerin bir daha bu makamları rüyasında bile göremez. Çünkü siz bilmezsiniz bu halkın sizden kurtulmak için ne dualar ettiğini” dedi.

    Sayın Anılgan’ın alınganlık gösterdiğini söyleyen Sayar, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü,” biz göreve geldiğimizde sıklıkla söyledikleri ,”Bir çivi bile çakamazlar” sözünün altında yatan gerçek şuydu.”Biz onlara öyle bir borç bıraktık ki adım bile atamazlar”

Oysa şimdi şaşırıyorlar. Bu işin içinden nasıl çıkıyoruz nasıl hizmet ediyoruz ve hala neden batmadık akıl sır erdiremiyorlar. Ünlü düşünür Wieslaw Brudzinski ,” Bir tehlike anında gemiden uzaklaşan fareler, geminin batmamasını bir türlü affedemezler” der.

Kaldı ki sizler göreve geldiğinizde,” her şeyimiz hacizli, battık, öldük, bittik” diye bas, bas bağırmadınız mı?

Bu gün bile 4 trilyon borç aldık her şey hacizliydi diye konuşmuyor musunuz?

Aldığınız 4 trilyon borcu 20 trilyona çıkarınca mı borç edebiyatı gücünüze gitti.

Petrol ofisinin yıllar sonra 10 trilyon etmesinin bu günkü borçlara bir faydası olmadığını, akıl ve izan sahibi hiçbir politikacının da” yayladaki ayrana köyde çorba koymayacağını” hatırlatırım.

    Bizi menfaatçilikle suçlamadan önce keşke bir aynaya baksaydınız. Beldemizde yatırım yapan inşaatçıların çok yakından bildiği, “Temelinizi ben kazar, ruhsat izninizi öyle veririm” kampanyanızı ne çabuk unuttunuz. Sizin yapmış olduğunuz ticaret cinliği Rahmetli “Raki’nin” bile aklına gelmezdi.

   Belediye önünde yapmış olduğumuz korkulukların sizin bir zamanlar kurmuş olduğunuz korku imparatorluğu ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Belediye binasına X RAY cihazı kuran mantığın bu gün çıkıp ta bize tek kelime etme hakkı yoktur. Kendi halkından korkup dijital taramadan geçiren bir zihniyetin demokrasiden söz etmeye hakkı yoktur. Ağıl zihniyeti demişsiniz,” Öz eleştiriniz” diyor geçiyorum. Engelli asansörüne takmışsınız. Beldemizde yaşayan vatandaşlarımızın, “Biz engelliyiz belediye binasına girip çıkamıyor işlemlerimizi yaptıramıyoruz” demeleri üzerine yapılmıştır. Maalesef görüyorum ki, “Asıl engel beyinlerde”. Bu işler sosyallikle olur halka değer vermekle olur. Ama bu eleştirinizin cevabını beldemizde yaşayan engellilerden en güzel şekilde alacaksınız.

   Bıraktığınız borcun hibe araçlarla karşılanacağını söylüyorsunuz. Siz tekrar yönetime gelseydiniz ,”Beldemize katkı sağlamak amacıyla iş adamlarımızın hibe ettiği araçlarımı satacaktınız”? Diye sordu.

    Anılgan’ın siyaset sahnesinden çekilmekle hem kendisine, hem de Mahmutlar’a büyük bir iyilik yapmış olacağını belirten Sayar,”Siyaset akıl işidir. Siyaset yapmak için kişinin tecrübesi, bilgi birikimi, eğitimi, ya da bir vizyonu olmalıdır. Sayın Alıngan aslında sevdiğim bir insandır. Ben onun boyunu aşan konulara girip sonrada mahcup duruma düşmesinden dolayı üzülüyorum. Sayın Anılgan misyonunu tamamlamış, Mahmutlar halkı onu 29 Mart seçimlerinde siyaset arşivinin tozlu raflarına koymuştur” dedi.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Herkes bir şey istiyor…
Herkes bir şey istiyor…

Mahmutlar’da yaşayan bir vatandaş Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top’a bir dilekçe yazarak bisiklet yolu istedi. Mahmutlar‘da  yaşayan

Tos’a önemli görev
Tos’a önemli görev

AK PARTİ Alanya ilçe yönetimi görev dağılımını gerçekleştirdi. Kestelli Sabri Tos Seçim İşleri Başkanlığına getirildi. Mahmutlar’lı

Takavut esnafları uyardı
Takavut esnafları uyardı

CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut Alanya esnafının zor günler geçirdiğine dikkat çekti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı