Şeb-i yelda kutlamaları Robert’s Cafe’de

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Şeb-i yelda kutlamaları Robert’s Cafe’de
Paylaş
Tarih : 19 Aralık 2016 - 9:54

robertsMahmutlar’da bulunan Robert’s Cafe bu akşam ‘Şeb-i yelda’ kutlaması gerçekleştirecek.

20 Aralık Salı (bu akşam) saat 20 ile 24 arası yapılacak kutlamalara kalabalık bir davetli gurubunun katılacağı ve başta İran’lılar olmak üzere Ruslar ve Türklerinde bu kutlamalara yoğun olarak katılması bekleniyor.

Bu gecede İran’a özel mutfak yemekleri, canlı müzik eşliğinde ve dans gösterileri ile birlikte sadece 35 TL olduğu edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor. Robert’s Cafe işletmecileri Şeb-i yelda kutlamaları ile ilgili Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulundular.

İşletmeciler Şeb-i yelda, “İran’da yaklaşık 2000 yıldan fazla zamandır 20 Aralık’ı 21 Aralık’a bağlayan gece kutlanan ve günlerin kısalmasının son bulduğunun habercisi olan kutlamanın adıdır. İran’da bu geceyi karpuz yiyerek ve aile büyükleri çevresinde toplanıp sohbet ederek geçirmek bir gelenektir” açıklaması yaptılar.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar