IMG_3620Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesi alınacak tedbirler ile ilgili bir toplantı yapıldı. Toplantıya Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven başkanlık etti.

  1. DÖNEM Milletvekili Genel Seçimleri’nin huzurlu ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi ve seçmen iradesinin sağlıklı bir şekilde sandığa yansımasının sağlanması amacı ile seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrasında karşılaşılabilecek problem ve tereddütlerin giderilmesi amacıyla Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in davetiyle Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda “Seçim Güvenliği” toplantısı yapıldı. Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya; Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Erkan Özkaya, Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Jandarma Komutanı Binbaşı Alper Çetinkaya ve Alanya’da teşkilatı bulunan siyasi partilerin ilçe başkanları katıldı.

‘SORUNSUZ BİR SEÇİM DİLİYORUZ’
Kaymakam Tanrıseven, burada yaptığı açıklamada, 7 Haziran’da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri’nde olumsuz herhangi bir olayın yaşanmaması adına ilgili kurumlarca her türlü tedbirin alındığını belirterek, seçimlerin demokrasiye yakışır bir şekilde geçmesi temennisinde bulundu. Kaymakam Tanrıseven, “Alanya, Türkiye’nin dışarıya açılan penceresidir. Bu nedenle seçimde görev alacak herkes üzerine düşen sorumluluğun bilinci ile hareket etmelidir” dedi. Kaymakam Tanrıseven, toplantıya icabet eden Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Erkan Özkaya ve siyasi partilerin ilçe başkanlarına teşekkür etti. Toplantıya katılan Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Erkan Özkaya, Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Jandarma Komutanı Alper Çetinkaya ve siyasi parti ilçe başkan ve temsilcileri de 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin huzurlu ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi temennisinde bulundu.