senanurMahmutlar Post Gazetesi’ne ziyarette bulunan AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik Mahmutlar’a yeni bir İlkokul yapılacağı müjdesini verdi. Çelik, “2019-2020 Eğitim Öğretim yılında tüm ülkede çift eğitim (sabahçı-öğlenci) sona erecek” dedi.
Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik’in beraberinde AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, AK Parti Alanya Belediye Meclis üyesi Mustafa Keşoğlu ve AK Parti İlçe yöneticisi Hukuk İşlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Yücel Ergün yer aldı.
“İYİ BİR KADROYA SAHİBİZ”
Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan ile uzun bir süre Mahmutlar ve bölge yatırımları ile ilgili görüş alışverişinde bulunan Çelik, “Alanya’da parti olarak iyi bir ekibe sahibiz. Çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdüreceğiz. Ülkemizdeki durumlar göz önünde, bu doğrultuda çalışmalarımız sürecek. Milletvekili olarak Alanya-Gazipaşa bölgesinde siyasi sorumluluk çalışması bende” dedi.
“BAŞKAN ADAYI DEĞİLİM”
Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ın, ‘Alanya Belediye Başkanlığına adaylık için isminiz söyleniyor’ sorusuna Çelik, “Hayır hayır öyle bir şey yok. Ben Alanya’ya aday falan değilim. Partimiz bu konularla oldukça deneyimli ve başarılı. Parti yönetimimiz zamanı gelince Alanya’ya en iyi başkan adayını bulur. Bu defa yerel seçimlerde Alanya’yı kazanacağız” dedi.
“YATIRIMLARI TAKİP EDECEĞİZ”
Mahmutlar’daki Küçük Sanayi, Eğitimdeki sorunlar, Kültür Merkezi, Denizdeki taşların turizme zararı, Düğün Salonu ve Spor alanlarının eksikliğini dile getiren İlhan, “Mahmutlarımız’ın Büyükşehir yasası ile birlikte ekseni kaydı. Bayağı bir irtifa kaybettik. Mahmutlar 35.300 resmi nüfuslu Türkiye’de birçok ilden onlarca ilçeden daha fazla bir nüfusa sahip, burada ciddi yatırımlara ihtiyaç var” açıklamasına Çelik, “Mahmutlar’a 24 derslikli bir okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak. 2019-2020 yıllarında Türkiye’de çiftli eğitim bitecek. Mahmutlar Sanayisindeki yatırımları bizzat ilgileneceğim. Denizin taşları ile ilgili bir dosya hazırlayıp Turizm Bakanımız Numan Kurtuluş’u Alanya’ya davet ettim geldiği zaman konuyu kendisine aktaralım. Mahmutlar benim bölgem ben Demirtaşlıyım. Yerel idare önemli buralarda önemli çalışmalar yapmak gerek, düğün salonu, Kültür Merkezi, Spor alanları önemli takipçisi olacağım” dedi.