11c0baf1-86b8-4cf2-882a-0a6a5b662053 4ec00ac6-e2b9-4146-ba79-51d743e87bd7Mahmutlar Post Gazetesi olarak daha önceki aylarda, “Müslüman Mahallesi’nde Salyongoz satıyorlar” başlıklı haberimizi hatırlarsınız. Bu haberimizden sonra ortalıkta görünmeyen misyonerlik yaptığı iddia edilen kişiler geçtiğimiz hafta yine ortaya çıktı.
Mahmutlar Post Gazetesi gönüllü Muhabiri Selman Korkmaz’ın objektifine yine misyonerlik yapan kişiler takıldı. Mehmet Çakır Caddesi’nin sahiline stant kuran bir grubun, Rusça ve Türkçe olmak üzere bastırdıkları broşürleri ve kitapları halka anlattıkları iddia edildi. Kitapların ve broşürlerin içeriği İncil olduğu iddia edilirken, ‘bu insanlara hiç kimse müdahale etmiyor mu?’ sorusu gündeme geldi.
Vatandaşlar, “Mahmutlar sahipsiz mi, önüne gelen bir şeyler yapıyor. 35 bin nüfuslu bir Mahalle mi olur, olursa da böyle olur. Emniyet güçlerinin personel olarak yetersiz kaldığı ortada. Ayrıca Mahmutlar’da niçin Polis karakolu yok, bizde ilçe sınırları içerisinde değil miyiz? Hırsızlık diz boyu her yerden hırsızlık haberleri alıyoruz. Uyuşturucu ve mafya dersen bu haberleri de sürekli basından duyuyoruz, birde misyonerlik eklendi şimdi her şeyimiz tamam. Serbest piyasa gibi oldu yaşadığımız yer artık Mahmutlar’a birileri sahip çıksın adeta üvey evlat muamelesi görüyoruz. Mahmutlar’da huzurlu ve şehir medeniyetinin tam anlamıyla yerleştiği bir yerde yaşamak istiyoruz. Emniyetimizin Muhtarımızın bu işlerle ilgili mücadele ettiğini fakat yetersiz kaldığını da biliyoruz” dediler.
DAHA ÖNCEKİ HABERİMİZ
Mahmutlar’da yerleşik yaşayan iki yabancı uyruklu bayanın Hristiyanlık propagandası içeren broşürler dağıttığı iddia ediliyor.
Mahmutlar Post Gazetesi’ne gelen ihbarlar neticesinde misyonerlik yaptığı resimlerle belgeli olan yabancı uyruklu iki bayan’ın Mahmutlar merkezdeki vatandaşlara info verdikleri ve sonrasında D-400 Karayolu üzerindeki bir ofise davet edildikleri belirlendi.
Mahmutlar halkı olarak bu misyonerlik çalışmalarından hiç hoşnut olmadıklarını ve kaygı duyduklarını dile getiren vatandaşlar, “Gündüz vakti iki bayan cadde ortasında ellerinde kitap ve broşürlerle Hristiyanlık propagandası yapıyorlar. “Kutsal kitabın doğruluğuna güvenebilir misiniz” adlı kitapla Müslümanların kafasını karıştırıyorlar. Emniyet güçleri bu konulara biran önce el atmalı ve bu misyonerlik çalışmaları sona ermeli” dediler.