Mahmutlar sahiline Karayolları tarafından yapılan çit engeline her kesimden tepki gelirken Mahmutlar Belediyesi’nden çıt çıkmıyor!
Mahmutlar Post Gazetesi’nin etkili haberleri ses getirmeye devam ediyor. “Sahildeki 11 altgeçit iptal” ve Karayollarının Mahmutlar sahil yolu tel örgü çit çalışmaları ile ilgili “Bu engeli durdurun” haberine bölgede yerleşik yaşayan Avrupalılardan ve siyasi parti temsilcilerinden, otel sahiplerinden ve Mahmutlar halkından büyük tepki geldi.
AVRUPALILAR: BU NASIL ANLAYIŞ
2002 yılından beri Mahmutlar Beldesi Euro Residence 2’de yerleşik yaşayan uyruklu Johanna-Mathias Fam Schols ailesi gazetemiz Mahmutlar Post’a yapmış oldukları açıklamada, sahile ulaşmamak için her şey yapılıyor. Mahmutlar halkı başta olmak üzere burada yaşayan bizler, otellere gelen turistler, buraya denizi, kumu, güneşi için geliyor. Bu güzellikler çeşitli, anlamsız engellerle yok ediliyor. Yetkililer önce insanlar sahile nasıl ulaşır? Alt ve üstgeçit yaparak veya trafik lambaları koyarak. Telle engel çok ilkel bir girişimdir. Mahmutlar’da az da olsa altgeçitler bulunuyor. Bu altgeçitler bakımsız ve insan dışkıları ile dolu. İnsanların burada bu şekilde sahile inmesi imkansız. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” dediler.
VATANDAŞLAR: BU NE SAÇMALIK?
Mahmutlar’da yerli ve yerleşik yaşamlarını sürdüren vatandaşlar karayollarının yaptığı çalışmayı engel çitlerinin saçmalık olarak değerlendirdiler. Vatandaşlar, “Denizin tam karşısında evlerimiz var. On metre ileride denize girmek için 500 metre veya 1 kilometre yol gideceğiz. Bu ne saçmalık! Böyle bir şey ancak temel fıkralarında olur. Bu saçmalıktan vazgeçilmeli” diyerek sitemlerini dile getirdiler.
ANILGAN: AÇIK CEZAEVİ GİBİ
AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Muhterem Anılgan, “Mahmutlar Belediyesi, sahil projesi’ndeki 11 alt geçidi yapmalı. Bu alt geçitleri yapmayacaksa, halk ve turist nasıl plaja ulaşacak? Karayolları D-400 Karayolundaki orta refüjü telle çeviriyor. Karayolları’nın uygulaması ölümlü trafik kazalarını önlemek için yapılan bir uygulama. Belediye alt geçitleri yapmalı. Yoksa Mahmutlar turizmi büyük zarar görür” dedi.
GÜNEY: ALTGEÇİTLER YAPILACAK
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney, Mahmutlar’da yaşanan sorunun çözümü için Karayolları Bölge Müdürü ile görüşeceğini açıkladı. Mahmutlar’da 11 alt geçidin yapımı için Karayolları’nın çalışma yapmasını talep edeceklerini ifade eden Güney, “Turist ve vatandaşlarımızın plaja rahat gidişini kimse engelleyemez. Karayolları, D400 Karayolu’nda orta refüjü telle çevirdi ancak bazı bölümlerde insanların denize inebilmeleri için açık bölüm de bıraktı. Bu bölümlerden insanlarımız karşıdan karşıya geçebilir, plaja inebilir. AK Parti olarak Karayolları Bölge Müdürlüğü ile altgeçitlerin yapımı için görüşeceğiz” dedi.