Bu yeni bir haber değil, alışıla gelmiş bir haber diyebilirsiniz. Alanya ve Mahmutlar’ın gelir kaynaklarının başında Turizm gelir. Fakat Turizm sezonunun gelmesi ile birlikte Cadde ve sokaklar kazılmaya başlar ortalık toz duman içerisinde kalır. Daha bir ay önce Mahmutlar Barbaros Caddesinde bir inşaat’a trafodan enerji vermek için kaldırımı metrelerce kazdılar. Oysa bu inşaat iki yıldır devem ediyordu kış sezonu uygun bir tarihte yapılabilirdi yapılmadı çünkü turistlerin gelmesi beklendi. Her halde ne kadar çalıştığımızı Turistlere göstermek istedik!. Ayrıca Mahmutlar’ın iç caddelerinde durum farklı değil aynı uygulamaya tanık olabilirsiniz. Kazıldıktan sonra aylarca toz toprak içerisinde bekler bu yerler. İllaki gazetelere haber olacak ondan sonra düzene girecek.
TAKAVUT, “BU REZİLLİĞE SON VERELİM”
Mahmutlar Sahili o haberlere ek olacak bir haber. Yaz sezonu geldi Oteller açıldı ve sahilde turistler cıvıl cıvıl. Birde ne göresiniz sahil bandındaki Cadde kaldırımları kepçeyle kazılıyor. Niye diye sormayın yukarda yazdık çünkü sezon geldi kazmak gerekiyor. Bu çalışmalara Mahmutlarda Turizm yapan Ali Takavut haberi sosyal medyaya taşıdı.
Takavut, “Turizm sezonu başladı. D-400 Karayolu’nun deniz tarafı kaldırımlarında kepçeler, kırıcılar ve traktörler harıl harıl çalışıyor. Turizmde patlama olacakmış, gelen misafirler rahat edecekmiş. Kendimizi kandırmayalım. Bir an önce bu rezilliğe son verelim. Bu çalışmanın ne olduğunu hiçbir turizmcinin bildiğini sanmıyorum. Çalışmanın bir takvimi var mıdır, yoksa bu sezon devam mı edecek? Turizm ile ilgili dernekleri göreve çağırıyorum, turizmciler bilgilendirilmeli” dedi.