Sınıf mucizesi

Ana Sayfa » Haberler » Manşet » Sınıf mucizesi
Paylaş
Tarih : 23 Ağustos 2010 - 21:55

Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Lisesi 12 SBA sınıfından 19 kişi üniversiteyi kazanarak Mahmutlar’ı sevince boğdular.

Yıllardır belde lisesi ve düz lise diyerek çocuklarını özel lise ve Alanya’ya gönderen velileri yanıltan 12 SBA sınıfı 34 öğrencisinden 19unu üniversiteye göndererek inanılması zor bir başarıya imza attılar.
“HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR”
Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu 12 SBA sınıfı rehber öğretmeni ve tarih öğretmeni İlknur Yıldız “Hiçbir başarı tesadüf değildir” diyerek istenirse başarı geldiğini kanıtladı. “Biz sınıf olarak sürekli ders çalışmadık izcilik yaptık diyen rehber öğretmen İlknur Yıldız “ Bir çok aktivite içinde olduk biz öğrencilerimize sadece üniversite kazandırmadık Mahmutlar ve ülkemize karakteri sağlam ülke gelişmelerine duyarlı, insani duygulara sahip insan gibi insanlar kazandırdık” dedi. Rehber öğretmen İlknur Yıldız’ın gazetemize yapmış olduğu açıklamayı aynen yayımlıyoruz.
“ Bu yıl Şükrü Kaptanoğlu Lisesi 12 SBA sınıfından 19 kişi üniversiteyi kazandı. Bu bir lise için özellikle de bir düz lise için çok büyük başarıdır. Böylelikle bize inancın, azmin, çalışmanın ve iyi bir rehberliğin sonucunda başarılı olunacağını kanıtlamıştır. Sözel sınıflarda başarı yakalayabileceğimi kanıtlamıştır.
9. sınıfta iken tarih derslerine girmiştim. Fakat rehberliğini 10. sınıfta aldım. Sınıf 39 kişi idi. Zayıfsız bir üst sınıfa çıkan neredeyse yoktu. Birçoğu için ise okul 2. sırada idi. Çünkü çoğunun evinde sosyo-ekonomik problemler vardı. Bu problemler 4 yıl için tabi ki çoğunda çözülemedi. Ama öğrenciler bu problemlere rağmen kendi hayatlarını kurabileceklerini keşfetti.
Öncelikle 10. sınıfta yakın, orta uzun vadeli hedefler öğrenciler ile birlikte planlandı. Her dönem, her yıl hedeflerimizi adım adım gerçekleştirdik. Haftalık çalışma programlarını öğrenci ve veli ile birlikte yaptık. Açıkçası velilerinde peşini hiç bırakmadım. Özellikle 11. sınıfta bir dönemde tam 5 kez veli toplantısı yaptık. Birinci ve ya ikinci sınavlardan sonra hep ara karneler hazırlandı ve veliye ulaştırıldı. 11. sınıfta Alanya’da dersanelerin düzenlediği tüm ödüllü sınavlara sınıfcak katıldı. Bunun sonucunda 12. sınıfta 7 öğrencimiz dersaneye ücretsiz gitti. Dersanelerle de sürekli bilgi alışverişi gerçekleştirildi.
Biz sınıf olarak sadece sürekli ders çalışmadık, izcilik yaptık, tiyatro hazırladık, Çanakkale, İstanbul Antalya (Antalya üniversite fuarına) gezilerine katıldık.
Kendi aramızda piknikler düzenledik. Kermeslere büyük katkılarda bulunduk.bir çok sosyal aktivitelerin içinde olduk. Kısacası sadece üniversite kazandırmadık, Mahmutlar’a ve ülkemize karakteri sağlam, ülkedeki gelişmelere duyarlı, insani duygulara sahip, insan gibi insanlar kazandırdık ki en çok bu yüzden gurur duyuyorum.
Hiçbir şey imkansız değil. Hiçbir şey tesadüfte değil. Hayallerimize inanırsak, çalışırsak başarmamak mümkün değil. 12 SBA bunu kanıtladı. Tüm sözel sınıflarına ve öğrencilere örnek olmalıdır. Mahmutlar halkı lisesine sahip çıkmalıdır. Sahiplenince özveri ile çalışınca her okulda mutlaka başarı olur.
Bu başarı da katkısı olan herkese başta idari öğretmenler, öğrenciler, veliler, dersaneler, Gönül Hanım servisçimiz Erol Bey ve (aklıma gelmeyen kişiler varsa kusura bakmasın) teşekkürler. Üniversiteyi kazanan öğrencilerin isin listesi ve kazandıkları okullar: 

Tuğba Bursalı Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir), Mehmet Emin Acar Başkent Üniversitesi (Ankara), Tuğçe Çandır Pamukkale Üniversitesi ( Denizli), Ayşegül Özer Hacettepe Üniversitesi (Ankara), Yasin Gençoğlu Kırıkkale Üniversitesi, Sema Kuzay Selçuk Üniversitesi (Konya), Arif Yalçın Kırıkkale Üniversitesi, Hakan Çelik, Harran üniversitesi, Esma Yılmaz Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta), İnci Başak Aydın Hacettepe Üniversitesi(Ankara), Hatice Akdoğan Akdeniz Üniversitesi (Antalya), Resmiye Büşra Topuz Ankara Üniversitesi, Ayşe Turgut Ankara Üniversitesi, Suna Sayın Niğde Üniversitesi, Şerife Anılgan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ( Burdur), Fırat Dündar Muğla Üniversitesi, Merve Başaran Niğde Üniversitesi, Melike Sevindi Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi, Aslı Say Süleyman Demirel Üniversitesi ( Isparta), Galip Pehlül Gazi Üniversitesi (Ankara), Çiğdem Tepe Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta), Ayşe Ceren Gürler Dumlupınar Üniversitesi (Kütahya), Melike Çelik Anadolu Üniversitesi (Eskişehir), Melek Anılgan Anadolu Üniversitesi (Eskişehir), İbrahim Çokgüler Anadolu Üniversitesi (Eskişehir), Sultan Akay Anadolu Üniversitesi (Eskişehir), Hasan Can Gargı ( Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) Esin Talan Anadolu Üniversitesi (Eskişehir), Havva Civan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (Burdur)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Herkes bir şey istiyor…
Herkes bir şey istiyor…

Mahmutlar’da yaşayan bir vatandaş Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top’a bir dilekçe yazarak bisiklet yolu istedi. Mahmutlar‘da  yaşayan

Tos’a önemli görev
Tos’a önemli görev

AK PARTİ Alanya ilçe yönetimi görev dağılımını gerçekleştirdi. Kestelli Sabri Tos Seçim İşleri Başkanlığına getirildi. Mahmutlar’lı

Takavut esnafları uyardı
Takavut esnafları uyardı

CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut Alanya esnafının zor günler geçirdiğine dikkat çekti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı