Mahmutlar tarihinde hiç bu kadar iddialarla çalkalandığını bilmiyorum. Başımızdaki yöneticilerin bu iddialara şeffaf ve inandırıcı cevaplar vermesini bekliyoruz artık.

 Bu iddialara Meclis üyelerinin olağan bir olay gibi bakması, Mahmutlar halkı tarafından tepki ile karşılandığını bir aracı olarak belirtmek isterim. Mahmutlar halkı hem iktidar, hem muhalefetin bazı meclis üyeleri “Suya sabuna dokunmuyorlar” eleştirisinde bulunuyorlar.

İsterseniz Alanya’daki ve Mahmutlar’daki basında çıkan Mahmutlar Belediyesi ile ilgili haberlerin başlıklarını bir hatırlayalım.

“Güneş balçıkla sıvanmaz” bu eleştiri AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Muhterem Anılgan’a ait. Haberde Anılgan, Sayar’ın “Mevcut yönetimin yolsuzluklardan rahatsız olduğunu söylüyor”

 Sayar, “Nehir kurudu”  Bu haberin açıklamasında “Anılgan menfaatlerin bitmesinden dolayı saldırıyor” diye cevap veriyor.

 Saadet Partisi Belde Başkanı Aziz Sarıkan, Göleviz Mahallesi’ne yapılacak okul için ayrılan “2 milyon uçtu, gitti” diyor. (Bu habere hiçbir cevap yok).

 Çilekeş’ten şok açıklama “Osman Özcan seçilmezse, CHP’den istifa ederim” (CHP’lilerde çıt yok.)

 “Çelik’ten okullara veto” ve “Minik eller cebe” haberinde şimdiye kadar okullardaki hizmetli parası Belediye tarafından ödeniyordu. Çelik, “Para yok” diyerek ödemelere son verdi. Okullarda öğrenciden para toplanıyor. 45 kişilik sınıflarda 10 – 15 öğrenci para veriyormuş. Bu sorunlara hiçbir meclis üyesinin eğildiğini halk, “duymadık” diyor.

“Anılgan’dan şok sözler” Başkan Çelik için “seçilmeden önce geçim sıkıntısı çeken, Başkan seçildikten sonra Mercedes ve rugan ayakkabı giyiyor” haberine yine çıt yok.

AK Parti Meclis üyesi Abdullah Pişkin’in “Üniversite Mahmutlar’a yapılmalı, yöneticilerin beceriksizliği” haberine yine çıt yok.

Mahmutlarspor gecesi için “Bu bize hiç yakışmadı” haberine yine çıt yok.

“Yollara asfalt yaması yerine, toprak dökülüyor, gelinen tablo bu” haberine yine çıt yok.

 “Son moda seyyar” yine çıt yok.

Mahmutlar’daki yapılan şehir medeniyetlerini tahrip olmasına “Koruyamadılar” haberine yine çıt yok.

Yılmaz Bağışlar’ın iddiası “İhale toz duman” haberine ve AK Parti Belde Başkanı’nın “Yolsuzluğa hizmet kılıfı” haberine cevap, Ali Çelik’ten geldi. “İddialar asılsız”.

Dolmuşçular Başkanı Doğan Bacak “Ali Çelik eski hattını geri almak istiyor” iddiasına Çelik’ten cevap var. “Eski hattımı ispat etsin, Belediye Başkanlığı’ndan istifa ederim” Bacak’tan tekrar açıklama “İşçisinin üzerine”

“Çilekeş’in teleferik rüyası”, “Çelik’ten muzluk talanı”, “Aydınlatma niye durdu”, “Karayolları eleştiriliyor” gibi “Bir sürü haberi görmezlikten gelen Belediye yetkililerine sorması gerekenler seçtiğimiz meclis üyeleridir” diyen halkımız haklı değil midir?

 Belediye meclis üyeliği sorumluluk ister, aldığı her kararda veya görmek istemediği her olayda vebali yok mudur? “Ben görmedim, yoktum, bilmiyorum” demekle en az o kabahati ve suçu işleyenler kadar vebal altındadırlar, bence de.

Meclis üyeleri ile ilgili daha çuval, çuval iddialarla gazetemize bilgi aktaran insanlar var. Her haber, her bilgi doğru da değildir.

 Mahmutlar Post Gazetesi olarak araştırıp ve bilgi doğruluğuna emin oluncaya kadar, hiçbir iddiayı gündeme getirmedik, getirmeyeceğiz de.

Mahmutlar Post Gazetesi basın ilkelerine uygun davranarak, Mahmutlar’ın menfaatine ne gerekiyorsa o doğrultuda haber yapacaktır. 7 yıl önce okuyucularımıza söz vermiştik, hala o sözün arkasında olmaktan onur ve gurur duyuyoruz.

Tüm Mahmutlar Post okuyucularına, şimdiye kadar ilgi ile bizi takip ettiğiniz için tarifsiz teşekkür ediyorum.