ŞKL’den kan bağışı kampanyası

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » ŞKL’den kan bağışı kampanyası
Paylaş
Tarih : 05 Aralık 2016 - 8:55

_dsc0620Sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği büyük duyarlılıkla dikkat çeken Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi örnek bir çalışmaya daha imza attı. ‘Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla hareket eden Türk Kızılay’ı ile Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi bir gün süren bir kan bağışı kampanyası başlattı. Okulda kurulan kan bağışı çadırında Türk Kızılay’ının uzman personeli vatandaşlardan kan bağışını aldı.

1 Aralık 2016 Perşembe günü kan bağışı çadırında gerçekleşen kampanyaya sağlık durumu yaşı ve kilosu müsait olan duyarlı vatandaşlar katılarak Kızılay’a destek oldular. Kan vermek isteyen vatandaşlar önce kan bağışçısı bilgilendirme formu doldurdu ve Genel durumu değerlendirilen bağışçının, kan basıncı ve nabzı ölçülerek, kan sayımı için küçük bir örnek alındı. Kronik hastalığı ve düşük tansiyonlu olanlar, kan sulandırıcı ilaçlar ve sürekli ilaç kullananlar ile Hepatit B ve Hepatit C taşıyıcılarının kan bağışları reddedildi. Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesinin kan bağışı organizasyonuna katılımın yoğun olduğu görüldü.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar