Adı son günlerde kamuoyunda AK Parti’den Alanya Belediye Başkanlığı için Aday adayı olarak lanse edilen MHP Alanya Belediye Meclis Üyesi Abdullah Sönmez’e MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan’dan ültimatom gibi uyarı geldi. 
Abdullah Sönmez’in son dönemde, iktidar Partisi saflarına geçeceği dillendirilirken, taraflardan bugüne kadar konuyla ilgili bir açıklama gelmezken, Sönmez’in sık sık AK Parti’li yöneticilerle bir araya geldiği gözlerden kaçmadı. Gençlik Kolları ile de yan yana geldiği öğrenilirken, bu konu hakkında MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan sessizliğini bozdu. Herkesin ayağını denk almasını ifade eden Türkdoğan ‘Seçim sürecine girdik. MHP’nin en alt kesiminden en tepesinde bulunanlara söylüyorum. Kimimle oturup kiminle konuştuklarına dikkat etsinler. Ben MHP Meclis üyesiyim veya ben MHP’nin şu konumdayım bana kimse karışamaz diye kimsenin üstünlüğü söz konusu olamaz’ dedi.
BAKANLA GÜRÜŞEBİLİR GENÇLERLE NE İŞİN VAR?
Kendi Partisi MHP’nin Meclis Üyesi olan eski Konaklı Belediye Başkanı Abdullah Sönmez’e göndermede bulunan Türkdoğan, ‘Düşünün ki bir partinin aktif Belediye meclis üyesi var. Türkiye’mizin ve Alanya’mızın gururu ve devlet adamı Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşüp sohbet ediyor. Tabii ki en doğal hakkı, buna hiç bir şekilde itirazımız olmaz. Fakat kendi partisinin dışındaki partinin Gençlik Kolları’yla oturup kalkması biraz manidar değil mi? AK Parti Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ilkeleri doğrultusunda aldıkları kararlar neticesinde, devletimizin bekası, milletimize zarar gelmeyecek şekilde elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bunun karşısında olanlara da asla izin vermeyiz’ şeklinde konuştu.

CEVAP VER

lütfen yorumunuzu yazınız
lütfen adınızı yazınız