SPOR SALONU KULLANIM KURALLARI

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » SPOR SALONU KULLANIM KURALLARI
Paylaş
Tarih : 02 Temmuz 2016 - 10:45
Erdal Güler

erdal kopyalaSevgili okuyucularım, bu yazımda fitness spor salonu kullanım kurallarını ele alacağım.

12-17 yaş arasındaki çocukların velileri tarafından izni ile kullanmalarına izin verilecektir. Her durumda sorumluluk veliye aittir.

Fitness salonunda dışarıda giymiş olduğunuz ayakkabı ile çalışmayınız. Temiz spor ayakkabısı ve spor kıyafeti kullanılması zorunludur. Terlik, atlet, dışarıda kullanılan spor ayakkabısı salonda kullanılamaz. Fitness salonuna ıslak kıyafet ile girilemez. (mutlaka temiz spor ayakkabı kullanınız)

Çalışma esnasında mutlaka ter havlusu kullanınız. Terliyken oturduğunuz veya yaslandığınız alanı havlunuzu sererek kullanınız (çalıştığınız aletlerin daha önce ve sonrasında bir başkası tarafından kullanıldığını unutmayınız).

Çalışma sırasında terleyeceğinizden yanınızda yedek tişört bulundurunuz.

Fitness salonuna alkollü ve karnınız aşırı tok veya çok aç olarak gelmeyiniz.

Kullanmış olduğunuz serbest ağırlık ve aletleri çalışma bitiminde yerin bırakınız.  Güvenliğiniz için aletleri doğru ve dikkatli kullanınız.

Performansınızın ve metabolizmanızın olumsuz yönde etkilenmemesi için mutlaka set ve hareket aralarında sıvı tüketin. ( su, minarelli su, vs.)

Spor çantaları soyunma dolaplarına bırakılmalı, fitness alanına getirilmemelidir.

HİJYEN VE SAĞLIĞINIZ AÇISINDA YUKARIDA YAZILI MADDELERE UYULMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

AKSİ TAKDİRDE GÖREVLİNİN SİZİ FİTNESS SALONUNDAN ÇIKARMA YETKİSİ OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ.

Ben bu yazımda neden böyle birşey yazdım: Türkiye’de ne yazıkkı spor ahlakı veya temel bilgiler çok düşük olduğundan, spor salonuna başlayan  şahıslar genel bir spor eğitiminden geçmeleri gerekiyor, gerçi yapılan spor bireysel  olsada topluluğun girdiği yerde çalışıldığı için genel kullanma kurallarına tam anlamıyla uymak gerekmektedir. Unutmayalım ki benim özgürlüğümün bittiği yerde diğer şahsın özgürlüğü başlamaktadır. Her zaman birbirimize saygılı olup, pozitif enerji ile daha çok yol alabiliriz.

Sporda her zaman değindiğim gibi istikrar yani süreklilik çok önemlidir. Fitness sporu ne yazık ki en nankör sporlardan birisidir. Büyük çabalarla ulaştığınız başarı, spora verilen en kısa süre aradan sonra, boşa gittiğini görecekseniz. Zamanınız bile olmasa hafta da bir gün dahi spor yapmanız yeterlidir.

Hepinize spor, huzur, mutlu ve sağlık günler dileyip, şeker bayramınızın tatlı geçmesini arz ederim.

 

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERZİNCAN ŞEKER FABRİKASININ ÖZELLEŞTİRİLMESİ
ERZİNCAN ŞEKER FABRİKASININ ÖZELLEŞTİRİLMESİ

14 Şeker fabrikasının özelleştirilmesi konusu şu anda gündemde olan konuların başında gelmektedir. Şeker Fabrikası denince 1956 yılında açılan

BURADAN DÜNYA ÇOK MU UZAK ABİ?
BURADAN DÜNYA ÇOK MU UZAK ABİ?

Elbette değil, çok kısa bir sürede hayata geçecek olan yeni ulaşım aracı dünyayı heyecanlandırmış bulunmakta. Onlarda; Bir tüpün içinde

YAŞAMIN YAŞATTIKLARI
YAŞAMIN YAŞATTIKLARI

İnsan bazende yaşadıklarını paylaşmak istiyor. O bazı yaşamlar var ki, insanın içine içine işliyor. İşte böyle bir vaka geldi önüme. Günün