Sulamada otomatik dönem

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Sulamada otomatik dönem
Paylaş
Tarih : 17 Nisan 2017 - 12:13

DSC_0010Antalya Büyükşehir Belediyesi Barbaros Caddesi ve Menderes Bulvarı orta refüjünde manuel sulama sisteminden otomatik sulama dönemine geçiyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Mahmutlar’a gelerek, “Mahmutlar’da çalışmalar yapacağız ve Büyükşehir’in nimetlerinden Mahmutlar’da yararlanacak” demişti.

AKÇER, “ÖNEMLİ YATIRIMLAR”

4.5 Kilometrelik Barbaros Caddesi ile 500 Metrelik Menderes Bulvarından otomatik sulama ve yeni peyzaj düzenleme ile ilgili Mahmutlar Post Gazetesi Sahibi Mesut İlhan’a bilgiler veren Antalya Büyükşehir Doğu görevlisi Yüksek Ziraat Mühendisi Serdar Akçer, Alanya Sorumlusu Ziraat Mühendisi Sema Yalçın ve Mahmutlar Sorumlusu Ali Koç, “Mahmutlar’a önemli yatırımlar geliyor” dedi.

75 BİN TL’LİK YATIRIM

“Artık bir el değmeden otomatik sulama ile orta refüjler sulanacak” diyen Antalya Büyükşehir Doğu Sorumlusu Yüksek Ziraat Mühendisi Serdar Akçer, “Mahmutlar’a 5 kilometrelik otomasyon vanaları ve boruları monte edilecek. Bu sistem 50-60 yıl hizmet verecek, bu sistemin sadece malzemesi 75 bin TL’yi buluyor. İşçilik kısmını ASAT yapıyor. Burada hiç el değmeden sistemin çalışması, iş gücünde avantaj haline getiriliyor. Mahmutlar Menderes Bulvarını aydınlatmak için led lambalar elimizde, 15 gün içinde Menderes Bulvarı bambaşka bir güzelliğe kavuşacak” dedi..

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar