Su’ya büyük zam

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Su’ya büyük zam
Paylaş
Tarih : 19 Aralık 2017 - 12:00

fft64_mf1204203Antalya Büyükşehir’e bağlı ASAT Kurumu içme suyuna büyük zam verdi. Vatandaşlar yüzde 12 zam çok yüksek bu kadarda olmaz diye sitem ettiler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından suya yapılan zam’a vatandaşlardan büyük öfke geldi. Suyun kaynağı yer altından doğadan geliyor. Elektrik masrafından başka bir masrafı da yok su bir doğal ihtiyaçtır, yüzde 12 zam çok yüksek bir zamdır. Nasıl olsa ses çıkmıyor diye bu kadar zam yapılmaz dediler.

MAHMUTLARDAKİ ZAM FARKI

Büyükşehir Yasası İle Kapatılan ve Mahalleye dönüştürülen yerlerden olan Mahmutlar’da zam’dan sonraki su fiyatları şöyle belirlendi. Meskenlerde 1.09, İşyerlerinde,1.50, Resmi Dairelerde 2.28, İnşatlarda 2.99 TL. oldu.

OTELLER DE SU ZAMINI GÖRDÜ

ZAM kararı Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) Genel Kurulu’ndan çıktı. Alanya’da su fiyatlarına yüzde 12 zam yapıldı. Yeni tarifeye göre, şehir merkezinde meskenler için suyun metreküpü 2.18 TL, işyerleri için 2.99 TL, resmi daireler için 2.28 TL, inşaatlar için 2.99 TL, hayır kurumu ve vakıflar için 1.67 TL, umumi tuvaletler için 2.99 TL, bahçe ve seralar için 2.18 TL, şehit yakınları ve gaziler için 0.25 TL, engelliler için 1.67 TL, belediyeler ve belediyeye bağlı parklar için 2.28 TL, otel, motel ve pansiyonlar için 4.30 TL olarak belirlendi. 2014’te

KAPANAN BELDELERDEKİ SU ZAMI

Büyükşehir Yasası ile kapatılıp mahalleye dönüştürülen beldelerde ise meskenler için 1.09 TL, işyerleri için 1.50 TL, resmi daireler için 2.28 TL, inşaatlar için 2.99 TL olarak belirlendi. Mahalleye dönüştürülen köylerde ise meskenler, sebil ve hayrat çeşmeleri ile bahçe ve seralar için 0.55 TL, şehit yakınları ile gaziler için 0.25 TL, otel, motel ve pansiyonlar için 4.30 TL olarak belirlendi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar