20161029124213_ali-takavutÜlkenin iyi yönetilmediğini söyleyen CHP’li Takavüt, “Alanya’da turizm dibe çöktü, binlerce turizm çalışanı genç, anasının babasının eline bakar hale geldi” dedi
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Ali Takavüt, gündemlerinde Alanya’dan ziyade ülke gündeminin olduğunu söyledi. Son günlerde ekonominin dibe vurduğunu belirten Takavüt, “Bunu, teşkilata iş başvurusu yapmak için gelenlerden analiz edebiliyoruz. Esnafın da sicil affı konusunda bir talebi var. İnsanlar çaresiz duruma düşmüş. Bu durum insanları daha farklı ve kötü noktalara getirebilir. Zincir mağazalara bir an önce önlem alınması gerekiyor. Aksi takdirde küçük esnaf ayakta kalamaz” dedi.
‘ALANYA’DAKİ OTELLER KAPANIYOR’
Ekonominin iyi yönetilmediğini belirten Takavüt, “İyi yönetilseydi işsizlik bu denli artmazdı. Alanya’da da bu hissediliyor. Alanya’nın lokomotifi turizm. Bugüne kadar kapısını bir gün bile kapatmayan oteller şimdi kapılarına kilit vurmaya başladı. 25-30 yaş arası gençler ana baba eline bakıyor. Bu gençlere istihdam sağlamak gerek. Bu da devletin işi. Yoksa önümüzdeki süreçte psikolojik travmalar yaşanabilir. Dolar ve Euro aldı başını gidiyor, faizler yükseldi. Hükümet ‘Bizi ilgilendirmez’ diyor ama iğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Benzinin fiyatı dünyada düşerken bizde tam tersi yükseliyor” diye konuştu.