1278862_645008122197955_708035273_oCHP’de tamamlanan delege seçimlerinde listesi açık ara birinci gelen Ali Takavüt, 4 Aralık’taki ilçe kongresinde adaylık çalışmalara başlayıp hedeflerini de açıkladı.
İlçe Başkanı Yeşildal’ın ‘CHP istediğimiz yerde’ sözlerine gönderme yapan Takavüt, “Hak ettiği noktanın bu olduğuna inanmıyorum. Daha yükseklerde olmalı. O uğurda çalışacağız” diye konuştu.
4 Aralık Cuma günü ilçe kongresini gerçekleştirecek olan CHP’de kongrede oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için seçimler tamamlandı. Kongrede aday olacak mevcut İlçe Başkanı Şengül Yeşildal ve Ali Takavüt’ün listelerinin yarıştığı delege seçimlerinde Takavüt ciddi fark attı. Takavüt, Çarşı Mahallesi’nde 21’e 12, Hacet’te 25’e 14, Şekerhane’de 51’ 17, Cumhuriyet’te 22’e 6, Saray’da 60’a 31, Kadıpaşa’da 20’ye 10, Kızlarpınarı’nda 33’e 17, Bektaş’ta 3’e 0, Büyükhasbahçe’de 6’ya 1, Tophane’de 2’ye 0, Sugözü’nde 8’e 1, Küçükhasbahçe’de 8’e 0, Demirtaş’ta 31’e 1, Mahmutlar’da 88’e 25, Oba’da 40’a 5, Kargıcak’ta 9’a 1, Cikcilli’de 8’e 1 galip geldi. Güllerpınarı ve Fığla’da da Takavüt ile ortak birçok ismin bulunduğu Yeşildal’ın listesi galip gelirken Dinek’te de 2’ye 1, Tosmur’da 10’a 9 Yeşildal kazandı.
‘İLÇE BAŞKANI OLURSAM BERABER ÇALIŞACAĞIZ’
Delege seçimlerinde listesi açık ara önde tamamlayan Ali Takavüt, ilçe kongresi için yönetim kurulu listesi hazırlamaya ve sahada çalışmaya başladı. Delege seçimlerini değerlendiren Takavüt, güzel bir yarış olduğunu ve destek veren vermeyen bütün partililere teşekkür etti. Tek başına bir başarının söz konusu olmadığını dile getiren Takavüt, destekçilerine ayrıca teşekkürlerini sundu. Hiç kimseyi rakip olarak görmediğini belirten Takavüt, “İlçe başkanı olursam da beraber çalışacağız, herkesi kucaklayacağız” dedi. İlçe Başkanı Şengül Yeşildal’ın 1 Kasım’da CHP’nin ilçede istediklerini yere geldiğini ifade erek “3’üncülükten 2’nciliğe yükseldik” sözlerine de göndermede bulunan Takavüt, “Amacımız Alanya’da CHP’yi hak ettiği noktaya getirmek. Hak ettiği noktanın bu olduğuna inanmıyorum. Daha yükseklerde olmalı. O uğurda çalışacağız” diye konuştu.
‘SAHADA ÇALIŞAN BİR YÖNETİM OLUŞTURACAĞIZ’
Takavüt, “Herkesle birlik olarak önümüzdeki dönemi verimli bir şekilde geçirip seçimlerde başarıyı yakalamak istiyoruz. Alanya’da şunu istemiyorum; Küskünler dargınlar, O onun adamı, bunun adamı… Ben kimsenin adamı değilim. Ne Deniz Baykal’ın, ne Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ne de Mustafa Akaydın’ın. Ben CHP’liyim. İlçe kongresinde görev verilirse en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Eğer yapamazsam da gitmesini de bilecek özveride olacağım” dedi.  Takavüt, yönetim kurulu çalışmalarına başladıklarını ifade ederek üyelerin sadece ismi bulunup toplantıdan toplantıya gelip imza atıp giden üyeler olmayacağını, sahada ve teşkilatta birebir çalışacak kişiler olacağını vurguladı. Üç defe mazeretsiz toplantıya gelmeyen üyenin yerine yenisinin getirileceğini söyleyen Takavüt, “Hepsi çalışan insanlar olsun. İnsanlarla temas kuracağız. Kırsal kesim ile sıkı bir temasa girecek, dertlerini soracağız. Herkesin istediğini çözmeyebiliriz. Ama onunla ilgilendiğimizi hissettireceğiz” dedi.